Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın teklifi ile meclise gelen ve onaylanan ilk-ortaokula ücretsiz, lise-üniversitede ise yüzde 54 indirimli ulaşım tarifesi Sakaryalılar için maddi açıdan ciddi bir kazanıma dönüşecek.

Sakarya'da denize girişler iki gün yasaklandı! Sakarya'da denize girişler iki gün yasaklandı!

ÖNEMLİ BİR ADIM
Sakarya’daki, Türkiye’nin 81 ilinden ve dünya genelinden şehrimize misafir olan öğrencilerin eğitim hayatına katkı sunan, ailelerin ekonomik yükünü hafifleten bu uygulama birçok vatandaş tarafından önemli bir adım olarak yorumlandı. 

Sakaryali Ucretsiz Ve Indirimli Ulasimdan Cok Memnun (1)
Büyük teveccühle karşılanan uygulama için görüşlerini ifade eden vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın bu hareketinin çok kıymetli ve geleceğe dönük umut vadeden bir hamle olduğunu ifade etti. 

Sakaryali Ucretsiz Ve Indirimli Ulasimdan Cok Memnun (5)
“ZAMAN ZAMAN ZORLANIYORDUK…”
Bir üniversite öğrencisi bu kararın maddi olarak ciddi bir rahatlama sağlayacağını belirterek, “Ulaşım açısından maddi anlamda zaman zaman zorlanıyorduk. Belediyemizin yapmış olduğu bu çalışma bizler için oldukça kıymetli. Maddi açıdan bizler için rahatlık sağlayacaktır. Yüzde 54 oldukça makul ölçüde bir indirim. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sakaryali Ucretsiz Ve Indirimli Ulasimdan Cok Memnun (4)
“BİR ANNE OLARAK ÇOK MEMNUN KALDIM”
Bir anne olarak çok memnun kaldığını ifade eden vatandaş ise, “İki çocuk annesi olarak bu habere çok sevindiğimi belirtmek istiyorum. Okulumuzun önünden otobüs geçiyor. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte daha fazla otobüs kullanırız. Çalışma dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar’a teşekkürleri sunuyorum” dedi. 

Sakaryali Ucretsiz Ve Indirimli Ulasimdan Cok Memnun (3)
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, su indirimi, ulaşımda indirimli ve ücretsiz tarifenin yanı sıra vatandaşların hayatını kolaylaştıran yeni çalışmaları hayata geçireceklerini açıklamıştı.

Editör: Tuğrul Gümüşel