Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yeni Tarım Kredi Marketleri'nin sayılarının artması ve bakkallara bayilik verilmesinin önü açacak düzenleme için Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası öncülüğünde girişimler hızlandı. Beraberindeki bazı illerin bakkal odaları başkanları ile birlikte Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ı ziyaret ederek önerilerde bulunduklarını söyleyen Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “Çok yararlı bir görüşme yaptık ve hayırlı sonuçlar bekliyoruz” dedi. 

"BAKKAL ESNAFI ADINA TEŞEKKÜR"
Başkan Akdardağan, “Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın bey ile çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşmemizde; Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerince bakkallara bayilik verilmesinin esnafımıza ve vatandaşımıza sağlayacağı yararlar üzerine fikir alışverişi yaptık. Hatta Sakarya’nın öncü olarak pilot il kapsamına alınması önerisinde bulunduk. Genel Müdürümüze tedarik kısmının bakkallarımıza sağlanması durumunda Tarım Kredi Marketleri'nin ürünlerinin tümünü vatandaşımıza uygun fiyatlarla ulaştıracağımızı beyan ettik. Bu çalışmaların detayları dahil olmak üzere her türlü konuda destek olacağımızı belirttik. Çok yararlı ve hayırlı sonuçlar getireceğine inandığımız bir görüşme yaptık. Bu vesile ile bizlere gösterdiği yakın ilgi ve alakası için Genel Müdürümüz Hüseyin Aydın’a ilimizin bakkal esnafları adına tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"BAKKALLAR BU GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAKTIR"
Başkan Akdardağan, “Daha öncede belirttiğimiz gibi her zor dönemde milletinin yanında olan ilimizin değerli bakkal esnafları, bu görevi de layıkıyla yapacaktır. Tarım Kredi Marketlerinin bayilik çalışmalarının detayları netleştikçe bizlerde girişimlerimizi yoğunlaştıracağız. Bu uygulamada ilimizin öncü olması için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Şimdiden esnafımıza hayırlı olsun derken, bu güzel çalışmada emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerin kullandı.