Deprem bölgesinin ihtiyaçları doğrultusunda anbean aksiyon alarak ihtiyaçlara göre güncellenen yardım tırları depremzedelere günlük olarak ulaştırılıyor.

Seyyar_mutfak_sicak_yemek_dagitimina_basladi (3)
Koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında geçtiğimiz gün seyyar mutfak ve kuru bakliyat ürünleri onları üretecek aşçı ve şeflerle birlikte yola çıktı. Bugün itibariyle deprem bölgesinde sıcak yemek üretimi başlamış olup, Sakarya iş dünyası ve SATSO temsilcilerinin bölgede oluşturduğu merkez üzerinden de diğer ihtiyaç ürünleri halka birebir ulaştırılıyor. 

Seyyar_mutfak_sicak_yemek_dagitimina_basladi (4)
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Sakarya Valiliği tarafından SATSO’ya iletilen ihtiyaç listesine göre bugün de yardım tırları hazırlanarak bölgeye iletilmek üzere yola çıkmaya hazırlanıyor. 

Seyyar_mutfak_sicak_yemek_dagitimina_basladi (2)
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunana Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:
Depremzedelerinin ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde temin edilerek gerekli yerlere bizzat iletilmesi için camia olarak büyük gayret gösteriyoruz. Bugün de; su, kuru bakliyat, bebek ve çocuk gereçleri, jeneratör, çadır, battaniye, ısıtıcı, konteynır, katalitik, elektrikli ısıtıcı, yatak, temel gıda malzemesi, konserve, mutfak gereçleri, dayanıklı sebze ve meyve gibi bir çok ihtiyaç bölgeye sevk edilmek üzere hazırlanıyor. Bu ihtiyaçların temini ve tırların hazırlanması noktasında Sakarya halkımıza çok teşekkür ederiz. Özverili ve samimiyetle hazırlığımızın her aşamasında bizlere destek olmaya devam ediyorlar. Daha önce de dile getirdiğim gibi yaralarımızı ülke olarak hep birlikte saracağız, bunun da üstesinden geleceğiz.”