CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na karşı çıktığı yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaparken Sakarya’dan örnek göstererek “Sakarya'da barut fabrikası, havai fişek fabrikası patladı onlarca insan hayatını kaybetti diye haberler var” dedi.

İTİRAZ DİLEKÇE
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in önceki hafta TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Sungurlu'da temeli atılan barut fabrikasında çalışacak insanların gelecekte bir patlama yaşanırsa, enkaz altından cenazelerinin çıkacağı varsayımıyla konuyu ele alırken, Çorum Milletvekili Tufan Köse’nin iki kez itiraz ettiğini, ilk itirazının işleme alınmamasının üzerine de ikinci itirazını noter aracılığı ile gönderdiğini aktardığını hatırlatan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, yapılan itiraz ve yaşananların doğru olduğunu ancak Özgür Özel’in bahsettiği itiraz dilekçesinin kendisine ait olmadığını söyledi.

Cihan Kolip GİK üyeliğine seçildi Cihan Kolip GİK üyeliğine seçildi

SAKARYA’YI ÖRNEK GÖSTERDİ
Sungurlu’ya kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na yapılan itirazın kimin tarafından yapıldığının konunun en önemsiz kısmı olduğunu savunan Milletvekili Köse, "CHP yatırımların önünü açar, yapılan yatırımları destekler. Bu konuda bir yasadışılık, bir hukuksuzluk var. Çikolata fabrikası kurmuyorsunuz, barut fabrikası yapıyorsunuz. En azından bahsedilen eksiklikleri giderin, acele etmeyin. Açın internete bakın Pakistan'da, Hindistan'da, Sakarya'da barut fabrikası, havai fişek fabrikası patladı onlarca insan hayatını kaybetti diye haberler var. Kırıkkale'de defalarca patlama oldu, Afyon'da mühimmat patladı 30 askerimiz şehit oldu. Bu fabrikalar çok hassas konular yoksa Özgür Özel Çorum'a yapılacak bir yatırıma niye karşı olsun. Konunun takipçisi olacağım" dedi.