Temsilcimiz Sakaryaspor, Spor Toto 1. Ligin 14’üncü haftasında bugün kendi sahasında Bandırmspor ile karşı karşıya geliyor. Ligde son oynadığı 4 müsabakadan da galibiyet çıkaramayan ve sadece 1 puan alabilen ekibimiz, yaşadığı bu çöküş dönemine artık bir son vermeyi amaçlıyor.

Bandırmaspor karşısında sahaya mutlak galibiyet için çıkacak olan temsilcimiz, Bandırma’yı yenip artık bir yükseliş dönemine girmeyi planlıyor. Öte yandan Yeşil-siyahlı ekibimizde, Beyçimento Bandırmaspor ile oynanan müsabakada 4 oyuncu kadroda yer almadı.

Sakatlığı devam eden Kabongo Kasongo ve kart cezalısı Ümit Kurt’un yanı sıra teknik heyet, Deni Milosevic ve hafif sakatlığı bulunan Oğuz Yıldırım’ı da kadroya almadı. Sakatlığı nedeniyle hafta boyunca takımla çalışmalara katılmayan Çağlayan Menderes ise kadroda kendine yer buldu.

STAT: Sakarya Atatürk
HAKEMLER: Oğuzhan Aksu, Hüsnü Emre Çelimli, Özcan Sultanoğlu
SAKARYASPOR: Cihan Topaloğlu, Isaac Donkor, Hüsamettin Tut, İsmail Erdoğan, Michal Nalepa, Hakan Yavuz (Dk.67 Emirhan Aydoğan), Hurşit Taşçı (Dk.88 Woolery), Serkan Odabaşoğlu, Yasin Pehlivan, Odise Roshi (Dk.74 Ozan Sol), Burak Süleyman (Dk.67 Artem Kravets)
TEKNİK DİREKTÖR: Serkan Özbalta
BANDIRMASPOR: Ioannis Gkelios, Berkan Mahmut Keskin (Dk.22 Alpay Koldaş), Mateusz Holownia, Fatih Kurucuk, Caner Cavlun, Remi Jose Mulumba, Oğuz Kağan (Dk.46 Mehmet Özcan), Kerim Avcı, Levent Ayçiçek (Dk.61 Atabey Çiçek), Sedat Şahintürk (Dk.75 Caner Bağ), Malaly Dembele (Dk.61 Tshibangu)
TEKNİK DİREKTÖR: Mesut Bakkal
SARI KARTLAR: Serkan Odabaşoğlu, İsmail Erdoğan, Odise Roshi (Sakaryaspor), Fatih Kurucuk, Mateusz Holownia, Sedat Şahintürk (Bandırmaspor)
Kırmızı Kart:  Dk.90+5 Michal Nalepa (Sakaryaspor)Dk.90+6 Isaac Tshibangu (Bandırmaspor)
GOL: Dk.9-Dk.45-Dk.73  Hurşit Taşçı, Dk.90 Woolery (Sakaryaspor), Dk. 58 Caner Cavlun, Dk.90+7 Atabey Çiçek (Bandırmaspor)