ŞEHİRDE EĞİTİM YATIRIMI

Yetkili makamlardan alınan bilgilere göre; yapımı devam eden 4 anaokulunda 32 derslik, ihalesi yapılan ve sözleşme aşamasında olan 4 anaokulunda 36 derslik, ihale hazırlıkları yapılan 4 anaokulunda ise 32 derslik ile toplamda 12 anaokulu yatırımıyla Adapazarı’na100 derslik anaokulu kazandırıldı. Yapımı devam eden 3 ilkokulda 64 derslik, ihalesi yapılan ve sözleşme aşamasında olan 3 ilkokulda 56 derslik, ihale hazırlıkları yapılan 6 ilkokulda ise 104 derslik ile de 12 ilkokulu 224 derslik kazandırılmış oldu.

GÖRSEL 1-2

TAM DONANIMLI VE MODERN OKULLAR

Yapımı devam eden 2 ortaokulda 40 derslik, ihalesi yapılan ve sözleşme aşamasında olan 1 ortaokulda 16 derslik, ihale hazırlıkları yapılan 1 ortaokulda ise 24 derslik bulunurken toplamda 4 ortaokulu 80 derslikle öğrencilere hizmet verecekken; yapımı devam eden 1 lisede 48 derslik, ihale hazırlıkları devam eden 2 lise ile 32 derslik olmak üzere toplamda 3 lise ile 80 derslik ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecek.

GÖRSEL 2-2

EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK!

Öte yandan 1 konferans salonu ve 100 kişilik 1 pansiyon binası yapım işinin de ihale hazırlıkları devam ediyor. Şehrin ve Adapazarı ilçesinin en önemli ihtiyaçlarından ve yatırımlarından biri olan Uygulama Otelinin, Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği ve kısa sürede tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.

GÖRSEL 4

IŞIKSU’YA MAKAMINDA ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, beraberindeki heyette yer alan Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim İnşaat Emlak’tan sorumlu Şube Müdürü Fatih Arduç ile Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu makamında ziyaret ederek Adapazarı’nda yapımı devam eden, programa alınan yatırımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Adapazarı’nda ihtiyaç duyulan eğitim yatırımları ile ilgili de yapılacak çalışmaları istişare ettiler.

GÖRSEL 5

YATIRIMLARI YERİNDE İNCELENDİ

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, yapımı devam eden Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anaokulu ile Spor Salonu binalarındaki genel bakım onarımlarını, Tepekum Mahallesi’nde 24 derslikli, Güneşler Mahallesi’nde 24 derslikli, Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi genel onarımı ile Uygulama Oteli inşaatı ve Hızırtepe Mahallesi’nde yapımı devam eden 24 derslikli okul inşaatlarını yerinde incelediler.

GÖRSEL 6

MUTLU YARINLAR İÇİN ATIYOR

Adapazarı Belediyesi Başkanı Işıksu, Adapazarı’nda eğitim tesisi sorunlarını çözecek yatırımların hayırlı olmasını dileyerek “Genç kardeşlerimizi, çocuklarımızı, eğitim yaşamlarını çok ama çok önemsiyor ve Adapazarı’mızın eğitimde de başarı çıtasının daha da yükselmesine katkı sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Şehrin kalbi Adapazarı için gayretle, hep birlikte!” dedi.

GÖRSEL 9

GÜÇLÜ HAMLELERDE EL BİRLİĞİ

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Adapazarı’nda büyük ve kıymetli yatırımları hayata geçirdiklerini, şehrin kalbinde yaşanan sorunları el birliği ve gönül birliğiyle çözüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini kaydederek eğitimin her alanıyla ilgilenerek kıymetli evlatlarımızın eğitimine desteklerini esirgemeyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya teşekkür etti. Savaşçı; “Destek ve katkılarıyla yatırımların hayata geçirilmesini sağlayan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer başta olmak üzere,  Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'a, Sakarya  Milletvekillerine ve  Sakarya Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Ekrem Yüce'ye şükranlarımızı sunarız” şeklinde konuştu.

GÖRSEL 8