SAKARYA ÇIKARTMASI ÖNCESİ BASIN TOPLANTISI

DEVA İl Başkanlığında toplam 16 genel merkez yetkilisinin il ve ilçe yöneticileri ile  tüm ilçeleri gezeceği, sivil toplum kuruluşu ve esnaf ziyaretlerinde bulunacağı programın başlangıcında basın toplantısı yapılarak açıklandı. DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, "DEVA Partisi il ve ilçe teşkilatlarımız, genel başkanımız ve genel merkez yöneticilerimizle Türkiye'nin her yerinde saha çalışması yapıyor. Bugün biz de Sakarya'da genel başkan yardımcılarımızı ve parti kurucularımızdan oluşan 16 kişilik heyetle 2 günlük bir saha çalışması yapacağız. Bütün genel merkez yöneticilerimize değerli vakitlerini ayırıp Sakarya'da bu programı gerçekleştirmek üzere gelmelerinden dolayı hepsine  hoş geldiniz diyorum." dedi ve ziyaret programına katılan heyeti basına tanıttı. DEVA Partisi Genel Merkezinden Sakarya’ya gelen yöneticiler;  Ramiz Ongun, Hasan Karal, Aysun Hatipoğlu, Mustafa Ergen, Ömer Rıfat Gencal, Ali İhsan Merdanoğlu, Abdullah Müfik Yetgin, Bahar Ekşi, Yusuf Türkmen, Zeynep Tatar, Sedat Kızılcıklı, Burcu Yağan, Fırat Fesih Kaya, Duygu Aydın Diri, Salih Efe, Mahmut Tandoğan olarak bildirildi. Basın toplantısına katılan, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal, Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Ramiz Ongun ile İl Başkanı Mehmet Erdoğan ziyaretin amacıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“ÜYE SAYISI EN ÇOK ARTAN PARTİYİZ”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal, “Şu anda 81 ilde teşkilatımız var.725 ilçede başkanlarımız var.  Üye sayısını orantısal ve sayısal olarak en çok artıran partiyiz. Mayıs ayı verilerine göre tüm partiler arasında üye sayısını en çok artıran partiyiz. Şu anda üye sayımız 180 bini geçmiş durumda. Parti teşkilatlarımız sürekli olarak halkımızın içinde sorunları dinliyorlar ve Genel Merkezimize raporluyorlar. Bizde bu raporlar doğrultusunda politikalarımızı belirliyoruz” şeklinde konuştu.

“HAZIRLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜYORUZ”

Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, Kalabalık bir grup halinde ilçelerde halkla buluşacaklarını vurguladı ve “İddialı, iddiası olan ülkeyi yönetmeye talip olan bir partiyiz. Bu açıdan partimizi ve çalışmalarımızı vatandaşa anlatmak, iletmek, aynı zamanda vatandaşımızın da taleplerini toplayarak bunları parti politikalarına dönüştürmek üzere yoğun olarak Türkiye’nin dört bir yanında saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İktidara da son derece hazırlıklı bir şekilde yürüyoruz.  Partimizin her alandaki eylem planlarını hazırladık. Tarım eylem planımız, Sosyal Politikalar, Ekonomi, Afet Eylem, Sağlık, Yüksek Öğrenim, Dijital Dönüşüm, Yargı, Çevre, Şehircilik gibi  bu eylem planlarının tamamı hazırlandı ve bunları yayımladık . Yılsonuna kadar 22 tane olacak. Eylem planlarımız tabi ki politikalarımızı içeriyor. Bu saha çalışmalarımızdan gelecek talepler ve ülkenin konjonktürüde içine alacak şekilde geliştirilmeye açık ve müsait planlar. Eğitim Politikaları Başkanı olarak eğitime çok önem veren bir parti olduğumuzu söylemek istiyorum.  Cumhuriyetle beraber eğitim sistemini değiştirdik ve daha modern bir eğitim anlayışının içine girdik. Hâlbuki orada geç kalmıştık. Çünkü eğitim sistemi 250 yıl önce değişmişti. Bizim de artık kendimize özgü bir eğitim sistemini ortya koymamız lazım. Geleceğin dünyası bilinmeyenlerin dünyasıdır. Bilinmeyenlerin dünyasına ulaşmak için biz daha serbest, daha özel, hem ticari hem mali hem de bilimsel olarak özgürlükçü bir üniversite anlayışını uygulamak istiyoruz. En önemli kaynağımız geleceğimiz gençlerimizdir. Gençlerimizi doğru bir eğitim sistemi ile geliştirmek zorundayız.” şeklinde konuştu.

1 - DEVA Saha Çalışma Grupları Genel Merkez Yöneticileriyle

“YARINLARA HAZIRLIK YAPIYORUZ”

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Ramiz Ongun Basın çalışanlarının işinin zor olduğunu basının bağımsız olarak görev yapamadığını ve parti olarak basında yer almakta sorunlar yaşadıklarını  belirterek, AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını aktaran  Ongun, ülkenin her geçen gün geriye gittiğini ifade etti.  Deva olarak Türkiye’nin dört tarafında olduklarını belirten Ongun, ülkenin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gidişatının iyi olmadığını kaydetti ve “Esnafla vatandaşla görüşüp, sorunlarını dinleyip, taleplerini alıyoruz. Burada aldığımız bilgilerle Ankara’ya dönüp, çalışmalarımızı sürdüreceğiz” sözlerini kaydetti.

2 DEVA Partisi Basın Toplantısı Açıklamaları

DEVA ARİFİYE İLÇE BAŞKANLIĞI BİNASI AÇILIŞI YAPILDI

Basın toplantısının ardından, DEVA Partisinin Sakarya da saha çalışması yapacak olan yöneticileri Arifiye’de İlçe Teşkilat Binasının açılışını yaptı.   Bir süre önce Erkan Karagüzel'in ilçe başkanlığına görevlendirildiği Arifiye ilçe Başkanlığının açılışında Erkan Karagüzel DEVA Partisi’nin  Arifiye de güçlenerek büyümeye devam edeceğini belirterek yeni teşkilat binasının hayırlı olmasını diledi ve açılış törenine iştirak eden Genel Merkez Yöneticilerine ve Sakarya İl ve ilçe yöneticilerine, parti üyelerine  ve tüm davetlilere teşekkür etti. İl Başkanı Mehmet Erdoğan’da Arifiye İlçe Başkanlığı binasının  açılışının hayırlı olmasını dileyerek genel merkez yöneticileri ile birlikte açılış kurdelesini kestiler. 

6 Arifiye İlçe Başkanlığı Açılışı