ŞEHİR HASTANESİ YATIRIM PROGRAMINDA!

Projeler arasında AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'un 2024 yılı sonu itibariyle bitirileceğini belirttiği 1000 Yataklı Şehir Hastanesi de yer aldı. Şehir Hastanesi için ayrılan ödenek 1 milyar 654 milyon 620 bin TL olarak belirlendi.

ADLİYE BİNASI NE ZAMAN BİTECEK!

Yatırım projeleri arasında ödenek yetersizliğinden dolayı inşaatı duran ve daha sonra sorunun çözülmesi ile birlikte inşaatına yeniden başlanan Sakarya Adliyesi de yer aldı. Sakarya Adliyesi için 200 milyon TL ödenek ayrılırken projenin bitim tarihi olarak da 2027 yılına işaret edildi. Yatırım projelerinin arsında dikkat çeken projelerden biri de Sakarya Üniversitesi Güçlendirme Projesi oldu. Kampüs altyapısı ve çeşitli etüt çalışmalarının gerçekleştirileceği projelerin tamamının bitiş tarihi 2025 olarak belirlendi.

2 PROJE YATIRIM PLANINDA YOK!

2026 yılında bitirilmesi planlanan ve Bilecik, Sakarya ve Kocaeli'nden geçecek olan Yüksek Hızlı Tren Hattı (128 km) da 2024 yatırım projesi arasında yer aldı. 2024 yatırım projesi arasında dönemin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yücenin müjdesini verdiği ve yeni dönem Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın da seçim vaatleri arasında yer aldığı Raylı Sistem Projesi ve Karapürçek Yolu'nun yer almaması vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Yatirim (3)

MÜSİAD Ferizli 3. OSB'de MÜSİAD Ferizli 3. OSB'de

Yatirim (4)

Yatirim (1)Yatirim (2)