75 yılı geride bırakan Türk Kızılay Sakarya Şubesinin milyonlarca insanın hayatını iyileştirmek ve desteklemek için özveriyle çalıştığını ifade eden Başkan Cevdet Koç, şu ifadeleri kullandı:
"Tarihi boyunca acil yardım, afet yönetimi, kan bağışı, sağlık hizmetleri ve sosyal projeler gibi birçok alanda Kızılay'ın adı güven ve destekle anıldı. Bu güven ve destekle de Kızılay, milyonlarca insanın hayatına dokunarak yüreklere umut aşıladı. Kısacası Kızılay, milletimizin yardımseverliğinin adı oldu. Kızılay, gönüllü çalışmaları, kan bağışı kampanyaları ve sosyal projeleriyle toplumun vazgeçilmez bir parçası oldu. Bu köklü tarih, gelecekteki hedeflerimize odaklanmak için de bir fırsat sunuyor. Sakarya'nın merhamet çınarı olan Sakarya Kızılay'ımızı bugüne getiren tüm gönüllü, bağışçı ve çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bu iyilik hareketi çalışmalarını zamanla ve coğrafyayla sınırlı olmadan sonsuza kadar sürdürecektir."

Sakarya Turk Kizilayi 75 Yasinda (2)
Yıl boyunca ihtiyacı olanın yanında olmak ve farklı ihtiyaçlara çözüm sunmak için çalışan Kızılay, ülke genelinde hizmet veren şubelerinin çalışmalarını yakından takip ediyor. Kızılay, il merkezleri, şubeleri ve temsilciliklerinin çalışmalarını onurlandırmak için de Ankara’da bir program organize etti.

Şubelerinin çalışmalarını daha fazla iyilik için performansa tabi tutan ve iyilikte yarışmalarını sağlayan Kızılay, en iyileri onurlandırdığı bir program organize etti. Kızılay’ın Ankara’daki Afet Operasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, belirlenen 63 kritere göre farklı kategorilerde sıralamaya giren şubelerin ödülleri, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi.

Sakarya Turk Kizilayi 75 Yasinda (5)
“BİRBİRİMİZE KIZILAY AİLEM DİYE HİTAP EDİYORUZ”
Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Kızılay Ailem diye hitap ediyoruz birbirimize. Zor günlerde birbirinin elini tutup kenetlenen, iyi günler için birbirini ayağa kaldıran ve sonrasında da el ele güzel günleri de paylaşabilen bir ekiptir aslında aile. Sahada bu güçlü ailenin parçası olduğumuzu sizlerle hissediyoruz. Çünkü siz birebir insana temas ediyor, maneviyatı yüksek işler gerçekleştiriyorsunuz. Bugün burada performans töreni gerçekleştiriyoruz ama ben performanstan çok ayna ifadesini kullanmayı tercih ediyorum. Bu etkinliklerin bir tane amacı vardır. Hepimiz aynı tarafa doğru bir adım attığımız zaman o hareket bir hedefe doğru ivme kazanır. Belirlediğimiz kriterlerde bu hareketin sizlerle daha fazla ivmelenmesi için gerekli.” dedi

Bakkallardan esnaf dostu başkana tebrik Bakkallardan esnaf dostu başkana tebrik

Sakarya Turk Kizilayi 75 Yasinda (4)
“BU BAŞARI AYNI ZAMANDA BİR TEŞVİK BAŞARISI”
Burada başarıyı oluşturanın Kızılaycılar olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Murat Ellialtı ise, “Bu başarı aynı zamanda bir teşvik başarısı. Yani daha iyi çalışmaya birbirimiz teşvik edelim, hayırda yarışalım diye ortaya konuldu. Başarıyı elde etmek çok güzel ama onu devam ettirmek daha önemli. Daha güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağız.” ifadesinde bulundu.

Sakarya Turk Kizilayi 75 Yasinda (3)
SAKARYA'YA İKİ ÖDÜL BİRDEN
Sakarya İl Merkezi Başkanı Cevdet Koç, Akyazı Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu, İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Cansu Çanka ve Eğitmen Zeynep Ayvaz’ın da yer aldığı programda iki farklı alanda iki ayrı teşekkür belgesi takdim edildi. 2023 yılı performans sıralamasında yerini alan Akyazı Şubesi adına teşekkür belgesi Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu’na Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yener Tanık tarafından takdim edildi. 2023 yılı en çok seminer veren eğitim merkezinde dereceye giren İlk Yardım Eğitim Merkezi adına teşekkür belgesi Mesul Müdür Cansu Çanka’ya takdim edildi.