4-8

YÜCE VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanı Hüseyin Yetkiner, Yürütme Kurulu Üyeleri ve içlerinde uluslararası öğrencilerin de bulunduğu üniversite üyeleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı projeleri yerinde inceleyerek, bu projelerin baş mimarı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve ekibine teşekkürlerini iletti.

10-7

“SAKARYA TARIMDA ÖNCÜ ŞEHİR”

Topraksız tarımın Türkiye için son derece önem arz ettiğini vurgulayan ve teknoloji ile tarımın buluştuğu, entegre sistemlerin kazandırılması gerekliliği üzerinde duran MTTB İl Başkanı Hüseyin Yetkiner, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin titiz ve aktif çalışmalarının şehrimizi potansiyel açıdan sürekli gelişime tabi tuttuğunu görmekten büyük bir gurur duymaktayız. Bu projeler ile birlikte Sakarya öz potansiyelinin farkına vararak ve üretim kültürü oluşturarak büyük yollar katetmektedir. Bu projelerle Sakarya tarımda öncü şehir oluyor” şeklinde konuştu.

9-4

BAŞKAN YÜCE’YE HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Gezi kapsamında ilk ziyaret edilen yer olan Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nde topraksız tarım ile alakalı bilgiler alan öğrenciler burada teknoloji ile tarımın buluşmasına şahitlik etti. Başkan Yetkiner;“  İlkel tarıma göre kat kat fazla verim sağlayan bu tesis, yerli ve kaliteli domates tohumlarının tozlaşmasını bile özel arılarla sağlıyor. Ar-ge çalışmalarıyla tohum kalitesi, ürün verimliliği geliştiriliyor. İçerdeki bütün entegrasyonlar akıllı otomasyon ile çalışması ve termal kaynaklar sayesinde çevre dostu ve tasarruflu olması hasebiyle şehrimize katma değer sağladığı aşikar. Burası aynı zamanda bir akademi, kadın istihdamı ve çalışanlara verilen eğitimler gerçekten takdire şayan. Mükemmeliyet Merkezini, Melen Botanik Vadisini ve nicesini şehrimize ve ülkemize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye ve siz değerli çalışanlara Milli Türk Talebe Birliği ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı. Milli Türk Talebe Birliği üyeleri daha sonrasında Acarlar Longozunu ve Melen Botanik Vadisini gezerek, programlarını nihayete erdirdiler.

8-5