Karasu’da üç mahallenin bağlantısını sağlayan ve yaklaşık 100 hanenin kullandığı yol, Sakarya Nehri’nde oluşan erozyon sebebiyle çökmeye devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre Karasu ilçesi Kuzuluk Mahallesi ile Tuzla ve Yeni Mahallelerini birleştiren Küme Evler mevkii 1016 Sokak'taki 100 hanenin kullandığı yol, iddialara göre Devlet Su İşleri'nin (DSİ) dolgu çalışmasının ardından oluşan erozyon sebebiyle çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

AW755811_05
Bölgede oluşan erozyon sebebiyle yolun bir bölümü Sakarya Nehri’ne karıştı. Daha öncesinde şerit çekilerek önlem alınmaya çalışılan ve yarısının çökerek nehre karıştığı yol için mahalle sakinleri çözüm bulunmasını istiyor.

Deprem bölgesine incelemeye gittiler Deprem bölgesine incelemeye gittiler

AW755811_01
"Tehlike arz etmeye başladı"
Yetkilileri sürekli aradıklarını ancak bir geri dönüş alamadıklarını aktaran Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Temel Aslanbey, “Durumu yetkililere bildirmemize rağmen ilgilenilmiyor. Nehir, 5 ay önceki halinden daha da içeriye girdi, daha çok tehlike arz etmeye başladı" dedi.

AW755811_04
Vatandaşın bağını bahçesini alacak”
Nehrin daha önceki halinde de 15 metre daha içeriye girdiğini ifade eden Aslanbey, "Yol çöktü, her geçen gün daralıyor. Arsalar tehlike altında. Bu gidişle Sakarya Nehri, vatandaşın bağını bahçesini alacak” diye konuştu.