Asrın felaketi sonrasında ortaya koyduğu projeler ile asrın felaketinden etkilenen depremzedeler için çalışan Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği (SAKİKAD) Tüm siyasi partilerin İl ve İlçe Kadın Kolları, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı Belediyesi, Sakaryaspor, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO), Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ), Kız Meslek Lisesi, Halk Eğitim Merkezi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sakarya’nın tüm girişimci kadınlarının katılımlarıyla, 11 Mart Cumartesi günü Demokrasi Meydanı'nda bir kermes düzenleme kararı aldı.

Kermesle ilgili açıklamalarda bulunan SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün, tek yürek olan Sakarya'da  herkesi kermese davet etti.

Girişimci kadınlar önderliğinde toplumun herkesimi ile birlikte depremzedelerin yaralarının sarılması için ilk günden bu yana gayret sarf ettiklerini ifade eden Aygün, "Toplu gayret vatanı ayakta tutar sloganı ile yola çıktık. Düzenleyeceğimiz kermesten toplanacak geliri deprem bölgesinden gelen ihtiyaçlar doğrultusunda kullanmayı hedefliyoruz. Yardımın büyüğü küçüğü olmaz. Herkesi kermesimize destek olmaya, alışverişe davet ediyoruz.Depremzedelere destek olmaya çağırıyoruz" dedi.