YÜKSEK SAYIDA KATILIM

20 Mayıs Cumartesi Sakarya’da düzenlenecek olan Dünya Arı Günü kutlama programına Sakarya ve çevre illerden yüksek sayıda katılım bekleniyor. 79 il birliğinin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yetkililerin davet edildiği etkinlik 20 Mayıs Cumartesi 11.00 ile 16.00 arasında Sakarya Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşecek. Çark Caddesi’nden kortej yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlik Sakarya Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Büyükşehir’in bungalovları doğaya renk kattı Büyükşehir’in bungalovları doğaya renk kattı

Sakarya Dünya Arı Günü'ne hazırlanıyor (4)

EŞ ZAMANLI OLARAK

Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör Dünya Arı Günü hazırlıkları ile ilgili şunları söyledi: "Dünya Arı Günü her yıl tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlanan önemli bir gün. Türkiye’de her yıl Merkez Birliğimizin koordinesinde farklı bir il birliğimizin ev sahipliğinde kutlanan Dünya Arı Günü, bu yıl Sakarya Arıcılar Birliği olarak bizim sorumluluğumuza verildi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce etkinlik hususunda gereken tüm desteği fazlasıyla sağlıyor. Büyükşehir Belediyemizle ortaklaşa güzel bir etkinlik planladık. 20 Mayıs’ta tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyoruz.”

Sakarya Dünya Arı Günü'ne hazırlanıyor (3)

BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

Etkinlik hazırlıkları kapsamında Sakarya’ya gelen Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin ve beraberindeki ekip Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret etti. Dünya Arı Günü etkinlik hazırlıkları hakkında bilgi alan Ekrem Yüce, Sakarya’da arıcılığa verilen önem ve zirai üretim için arıların önemini bir kez daha yineledi. Ekrem Yüce misafirlere büyükşehir tarafından üretilen şehrin simge lezzetlerinden oluşan hediyeler takdim etti.

Sakarya Dünya Arı Günü'ne hazırlanıyor (2)