Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle asrın felaketini yaşadı. Afetin meydana geldiği andan itibaren seferberlik çağrısı yapan Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kurumlarla tek yürek oldu ve yaraların sarılması için çalışmaya başladı.

56 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı! 56 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı!

Afet bölgesinde, sahada çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’da yürütülen süreci de yakından takip ediyor.

buyuksehir_afetzedelere_kucak_acti (1)
“EKSİNLERİ GİDERİYORUZ”
Yüce, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için tüm ayrıntıların düşünüldüğünü ifade ederek son durumla ilgili bilgi verdi. İlk günden bu yana Büyükşehir olarak afetzedeleri terminalde karşılayıp refakat ettiklerini kaydeden Yüce, AFAD ve Sakarya Valiliğiyle koordineli çalıştıklarını anlattı. Misafirleri konakladıkları tesislerde ziyaret eden Yüce, eksiklerin giderilmesi için büyük bir hassasiyet gösterdiklerini vurguladı.

buyuksehir_afetzedelere_kucak_acti (2)
1000'İN ÜZERİNDE KAYIT
Yüce, 17 Ağustos’u yaşayan, depremde yakınlarını kaybederek bu acıyı yaşayan insanımız büyük bir fedakârlık gösterdi. Felaketin yaşandığı ilk andan bu yana tüm Sakarya tek yürek oldu. Afetzedelerin ağırlanması için de bir sistem oluşturduk ve şuana kadar 1000’in üzerinde kayıt aldık. Onları terminalde karşıladık, barınma alanlarına yerleştirdik. Valiliğimiz ve AFAD’la da iletişim halindeyiz. Misafirlerin dağılımını birlikte yapıyoruz. Tüm kurumlarımız fedakârca çalışıyoruz. Diyoruz ki Sakarya sizin eviniz, her türlü konuda yanınızdayız” diye konuştu.

buyuksehir_afetzedelere_kucak_acti (3)