Sakarya iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve Sakarya halkının destekleriyle bugüne kadar gıda, hijyen, tekstil, ısıtma, temizlik vb. yüzlerce çeşit ürünün bulunduğu 66 tır, 6 kamyon, 4 minibüs ile günlük olarak deprem bölgesine ihtiyaçlar nakledildi. 

sakarya_yardim3
Sakarya halkı başta olmak üzere, iş dünyası temsilcilerinin özverili ve fedakar bir şekilde gerek sahada gerekse destekleriyle depremzedelerin yanında olduklarını belirten SATSO Başkanı Akgün Altuğ, deprem bölgesi için yapılanların yardım olarak değil, bir insanlık görevi olarak değerlendirmesi gerektiğinin altını çizdi.
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “Bölgede Sakarya iş dünyası ve Sakarya halkının destekleriyle oluşturulan aşevleri depremzedelere her bölgede hizmet vermeye devam ediyor. Sakarya halkımızdan talep ettiğimiz ihtiyaçlar hızlı bir şekilde karşılık bularak bölgeye ulaştırılarak koordineli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine bizzat iletiliyor. Ayni yardımlar konusunda da hesap numaramıza gelen yardımlar acil ihtiyaçlar için kullanılmaya devam ediyor. Özellikle pelet sobaların bölgede ihtiyaca hizmet edeceğini düşünerek 600 adet pelet soba imalatı konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Konteynerlar da üretildikçe ve temin edildikçe hızla ulaştırılıyor.  Yaklaşık 2500 adet erzak paketi olmak üzere, konteyner ihtiyaçları, soba ihtiyaçları, yakacak, tüp, hijyenik malzeme, kuru bakliyat ve diğer gıda ürünleri ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Bu konuda Valiliğimiz başta olmak üzere bölgedeki temsilciliklerle sürekli iletişimdeyiz. Bölgede depremzedelerin gıda ürünleri ve hijyen malzemelerine yönelik ihtiyaçlarının devam ettiğini biliyoruz. Yardım araçlarımızla bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz. Sakarya halkımız destek ve yardımlarını SATSO hizmet binasına ulaştırabilirsiniz” dedi. 

sakarya_yardim2

sakarya_yardim4

sakarya_yardim5