DEĞERLERİNE BAĞLI NESİLLER

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Şube ve İlçe yönetimlerinin katılımı ile Karagöl yaylasında iki gün süren çadır kampı yaptı. Yıl boyunca yapılan birçok etkinliğin ardından komisyon üyelerinin kaynaşması için yapılan program renkli anlara sahne oldu.  Kamp programı hakkında bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizi buluşturan kardeşlik bağlarını kuvvetlerinden bir programda bir araya gelmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çeşitli sportif faaliyetlerin ve oyunların yer aldığı kampta, eğitim programları ve sohbet ortamları ile zihinlerinin tazelendiğini ifade eden Celal Aydın, gayelerinin milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak olduğunun altını çizdi.

Agd Çadirr (5)

YENİ FETİHLERE YELKEN AÇILMALI!

Şube ziyaretleri kapsamında Sakarya Şubesini kampta ziyaret eden Genel Merkez Teşkilat Komisyonu Başkanı Metin Yüksel Dinçaslan: “Kardeşlerimizin enerjisi bizlere de sirayet etti. Dağ, göl, orman… Doğa ile baş başa, kardeşlerle omuz omuza çok güzel bir program olmuş. Başta şube başkanım ve yönetim kurulu olmak üzere katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Çalışma döneminin sonunda yeni dönemin planlamasını yapan bir teşkilatız. Durmaya hakkımız yok. Sakarya’nın evlatları en güzel şekilde yetiştirilmeli. Bu şehir kadim tarihimizde çok önemli bir yerde. Milli mücadelenin en güzel örnekleri bu şehirde sergilendi. Lakin eski ile avunacak vaktimiz yok. Vakit, yeni fetihlere yelken açmanın vaktidir” dedi.

Agd Çadirr (1)

Bungalov tatili cep yakıyor! Bungalov tatili cep yakıyor!

ÇOK MÜSAİT BİR ŞEHİR

Kampın akşam bölümünde ziyarette bulunan Sakarya Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Yavuz Çangır: “Sakarya jeopolitik konumu ile kamp yapmaya çok müsait bir şehir. Celal başkanımız ve ekibi şehrimizde yaptıkları çalışmalar ile örnek olmaya devam ediyorlar. İlk geldiğim andan itibaren kardeşlik havasını hissettim. Geleceğe olan umudum arttı. Ancak birlikte olarak ve güzel faaliyetlerde bir araya gelerek kendimizi yetiştirebiliriz. Bu ve benzeri ortamların çoğalmasını temenni ediyorum. Şehrin her bir köşesinde gençlerle ilgilenilen programların sayısını arttırmak için gayret ediyoruz. Bu çabaya omuz veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Agd Çadirr (16)

CANLA BAŞLA CİHAT ETMEK

Kamp programına online olarak katılım sağlayan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan: “Rabbimizin verdiği meziyetler ile bizler adaletli ile adaletsizi, faydalı ile zararlıyı, iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edebiliyoruz. Rabbimiz bu meziyetleri vermek ile yetinmemiş peygamberler ve kitaplar ile de yürüyeceğimiz yolu aydınlatmıştır” dedi. En büyük görevlerinin batılın ortadan kalkması için var gücüyle çalışmak olduğunu kaydeden Turhan, “İnsan olduğumuz için, geleceğimizi düşündüğümüz için, iman ettiğimiz için çalışmak mecburiyetindeyiz. Gezegenimiz bu kadar ifsat edilmişken bizlere canla başla cihat etmek düşer”  diyerek hazırlanan güzel programdan dolayı memnuniyetlerini ifade etti.

Agd Çadirr (15)

BÜYÜK GAYRET GÖSTERDİK

Çadır kampının kapanış etkinliğinin ise kamp ateşi başında düzenlenen veda gecesiyle sona erdiğini anlatan Aydın, “Siyer-i nebi yarışmasından, Mekke’nin Fethi programına, kaşif - karavan gruplarından, üniversite çalışmalarına kadar birçok alanda yıl boyunca büyük gayret gösterdik. İstedik ki kardeşlerimizle iki gün boyunca hem dinlenelim hem de bir yıl boyunca yaptığımız çalışmaların muhtevasını değerlendirelim. Ezgiler ve marşlar eşliğinde, kampa katılan tüm kardeşlerimizle sesimizin yettiğince güzel günler için akitleştik.” dedi.

Agd Çadirr (13)

GENÇLERİ HEDEF ALAN TEHLİKELER!

“Geleceğimiz ve her şeyimiz olan gençliğimize sahip çıkmalıyız” diyen Aydın, gençleri hedef alan tehlikelere işaret ederek şöyle konuştu: “Gençlerimizi ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ ilkesi üzerine, şuurlu bir insan olarak yetiştirmeliyiz. Dünya üzerinde Siyonizm örgütünün gerçekleştirmiş olduğu ifsad ve zulüm hareketine karşı inançlı ve teşkilatlı bir hareket olan AGD-MGV kadroları, gece-gündüz ıslah için çalışmakta, hakka ve adalete dayalı bir nizamın hâkimiyeti için gayret etmektedir. Hiç kimseyi dışlamadan ümmet bilinci ile nerede ihtiyacı olan varsa el uzatmalıyız. Tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum.”  İki gün süren kamp programı İl Divan Toplantısının icra edilmesinin ardından nihayete erdi.

Agd Çadirr (12)Agd Çadirr (10)

Editör: Zhantor Jateey