Dün öğlen saatlerinde Kocaali ilçesi Hızar Mahallesi’nde otomobil ile minibüs kafa kafaya çarpmış ve 4 kişi yaralanmıştı.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye sevk edilen yaralılardan Semahat Akbıyık yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

MUHABİRLİĞE SOYUNDU!
Öte yandan adeta can pazarının yaşandığı kaza sırasında bir sağlık görevlisi yaralılara müdahalede bulunmak yerine muhabirliğe soyundu. İsmi öğrenilemeyen bir sağlık çalışanı yaralılarla ilgilenmek ya da hastaneye zamanında ulaştırmak yerine kazayı fotoğraflaması tepki çekti.

1 SANİYE HAYAT KURTARIR!
Hepimizin bildiği gibi sağlıkta 1 saniye bile hayat kurtarabiliyor. Ancak bazı sağlık çalışanları bu tip kazalarda işlerini yapmak yerine muhabirliğe soyunarak ellerinden telefonu düşürmüyor.

Sağlık sistemindeki aksamanın en büyük sebeplerinden biri ise bazı sağlık çalışanlarının görevleri sırasında telefonu ellerinden düşürmemesi olarak görülüyor. 

Otomobilin çarptığı 4 yaşındaki çocuk yaralandı Otomobilin çarptığı 4 yaşındaki çocuk yaralandı

Öte yandan iddialara göre sağlık çalışanlarının bu fotoğrafları bazı ajans ve haber sitelerine para karşılığı yolladığı ifade ediliyor.  / MedyaDetay.com  

Editör: Tuğrul Gümüşel