Sakarya Romanlar Derneği bünyesindeki 30 davulcu ‘Türkiye Yeni Yüzyılı'nı Yazmak İçin Haydi Sandığa’ sloganı ile şehrin sokaklarını gezerek vatandaşları oy kullanmaya davet etti. 
14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimde ülke genelinde 8 milyonun üzerinde seçmen oy kullanmaya gitmemişti. Seçimin 2. tura kalmasıyla harekete geçen Sakaryalı Romanlar da, pazar günü yapılacak seçim öncesinde, gerçekleştirdikleri davul şovla, kararsız seçmeni sandığa davet etti.
Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, sandığa gitmeyen ya da kararsız olan seçmenin dikkatini çekmek için böyle etkinlik düzenlediklerini söyledi.

romanlardan_davul_sov6
Tanyel, "Ülkemizin geleceğiyle alakalı muhakkak sandığa gitmemiz kanaatinde olduğumuzdan dolayı bizler de herkes sandığa diye bir proje sunduk Büyükşehir Belediye Başkanımıza. 30 davulcu arkadaşımızla cadde ve sokaklarda dolaşarak vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyoruz" dedi.
30 davulcuyu Adapazarı sokaklarında gören vatandaşlar da etkinliğe büyük ilgi gösterdi.  

romanlardan_davul_sov10romanlardan_davul_sov9romanlardan_davul_sov8romanlardan_davul_sov7romanlardan_davul_sov5romanlardan_davul_sov4romanlardan_davul_sov3romanlardan_davul_sov2