Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde tarlasındaki ot yığınını toplayarak traktörün römork kısmına yükleyen çiftçi, geriye kalan çöpleri yakmak isterken alevler rüzgarın da etkisiyle biranda römorku sardı. O anlar ise bölgede bulunan farklı bir vatandaş tarafından kaydedildi.

Yüzünü yıkarken otomobilin çarptığı genç defnedildi Yüzünü yıkarken otomobilin çarptığı genç defnedildi

Olay, Kaynarca ilçesi Kayacık Mahallesinde bulunan bir tarlada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, D.B. isimli çiftçi, oğlu ile birlikte hayvanları için ekip biçtirdiği otları römorku ile ahırına getirmek için tarlasına gitti. Otları römorka yükleyen çiftçi, tarlada geriye kalan çöpleri de yakmak istedi. Bu esnada rüzgarın da etkisiyle alevler bir anda römorka sıçradı. Traktörü, römork kısmından ayıran çiftçi durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Ot yığınları tamamen küle dönerken, traktörün römorkunda da maddi hasar oluştu.
Öte yandan, yangın anı ve sonrasında yaşananlar, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde; çiftçinin, alevlere teslim olan römork kısmından traktörünü kurtarması ve bir süre sonra itfaiye ekiplerinin bölgeye gelmesi yer aldı. 

tarlasindaki_otları_yakmak_isterken4tarlasindaki_otları_yakmak_isterken3