Kamu-Sen’den tasarruf tedbirleriyle ilgili açıklama Kamu-Sen’den tasarruf tedbirleriyle ilgili açıklama

TOPLANTI GERÇEKLEŞTİİRLDİ
Sakarya 2024 yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı, Orman Bölge Müdürlüğü Şehit İşletme Şefi Mehmet Soydinç Toplantı Salonu’nda yapıldı. Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında yapılan toplantıya Sakarya Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Tarım ve Orman İl Müdürü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü, DKMP Sakarya Şube Müdürü, İl Meteoroloji Müdürü, İl Müftüsü, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü, İl Afet ve Acil Durum Müdürü, Daire Müdürleri ile Kurum Kuruluş Yetkilileri katıldı.

Vali̇ Orman (4)
KOORDİNELİ ÇALIŞMA
Vali Karadeniz; "Sıcaklıkların artması, kuruyan otlar ve ağaçlar gibi orman yangınları açısından etkili olan birçok faktörü beraberinde getiren yaz aylarına doğru hızla yaklaşıyoruz. Sakarya İlimizin toplam alanının yaklaşık yüzde 43'ü ormanlarla kaplı. İnsanlığın, hayatın, sağlıklı yaşamın devamı için ormanlar vazgeçilmezimizdir. Gelecek nesillere daha güzel, daha yeşil bir doğa, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için orman varlıklarımızın korunması hayati önem taşımaktadır. Özellikle emniyetimiz, jandarmamız, orman işletme müdürlüklerimiz ve yerel yönetimlerimizin alınan tedbirleri, yapılan planlamaları gözden geçirmeleri ve bu doğrultuda yapılacak çalışmaları koordineli bir biçimde yürütmeleri büyük önem arz etmektedir" dedi.

Vali̇ Orman (2)
HASSAS ALANLARA SAHİP
Sakarya Orman Bölge Müdürü Önder Terzi, Bölge Müdürlüğünce orman yangınları ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Bölge Müdürü Önder Terzi; Sakarya ilinin orman yangınları açısından hassas alanlara sahip olduğunu ve Bölge Müdürlüğü olarak sezon öncesi hazırlıkların yapılarak tamamlandığını belirtti. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından, orman yangınları ile mücadele ve orman yangınlarına müdahale çalışmaları hakkında tanıtım ve bilgilendirme sunumu yapıldı. Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında, orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar, alınacak tedbirler ve yürütülmesi gereken faaliyetler ile ilgili kurul kararları alınarak, toplantı sona erdi.

Vali̇ Orman (1)