SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Cemali de güzeldi, celali de. Mekanı cennet, makamı âli olsun." ifadelerini kullandı. İnançer'in yarın İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan da İnançer vefatına ilişkin Twitter hesabından bir başsağlığı mesajı yayınladı.

İSTANBUL’DA TOPRAĞA VERİLECEK

76 yaşındaki Ömer Tuğrul İnançer'in gece saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Karagümrük'teki Pir Nurettin Cerrahi tekkesinin son postnişini olarak bilinen Ömer Tuğrul İnançer'in yarın İstanbul'da toprağa verileceği belirtildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlak, erdem, şefkat, merhamet ve güzellik yoluna adanmış bir ömür... Cemali de güzeldi, celali de. Mekanı cennet, makamı âli olsun." ifadelerini kullandı.

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Çok kıymetli mutasavvıf ve gönül insanı Ömer Tuğrul İnançer Beyefendi’nin vefatından derin bir teessür duymaktayım. Sayın İnançer’e Allah’tan rahmet diliyor, ailesine ve tüm sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum. Mekânı cennet, derecatı âli olsun.”

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Ramazan ayında Erenler’imizde misafir ettiğimiz güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendinin vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Mekanı cennet, makamı âli olsun.”

ERENLER-2

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, “Bizlere hep Allah (c.c) ve Peygamber (s.a.v) sevgisini aşılayan, ahlak ve adaleti, hikmet ve merhameti öğütleyen, Müslümanca bir duruşa, doğruluğa işaret eden Ömer Tuğrul İnançer Hocamızı, Rabbimiz cennetiyle cemâliyle müşerref kılsın. Sevenlerinin başı sağ olsun.”

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Türk düşünce hayatının önemli isimlerinden yazar ve muttasavvıf Ömer Tuğrul İnançer Hocamızın vefatını üzülerek öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve gönüldaşlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah.”

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Gönül ehli hocamız #ÖmerTuğrulİnançer beyefendi ile birçok sefer muhabbet edebilme bahtiyarlığına erişmiştik. Vefat haberini büyük bir teessürle öğrendim. Hocamıza Allah'tan rahmet, sevenlerine sabırlar dilerim. Başımız sağ olsun.”

SERDİVAN-2