PROTESTO KARARI

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde bulunan bir lisede okul müdürü olan İbrahim Oktugan’ın yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından silahlı saldırıya uğraması sonucu hayatını kaybetmesi üzerine eğitimciler hayatını kaybeden meslektaşları için protesto kararı aldı. Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Sendikaları tarafından alınan karara göre “Kınama mesajı değil şiddet yasası istiyoruz” sloganıyla yarın Ankara’da TBMM önünde diğer illerde ise Cuma günü Valilik önünde basın açıklaması gerçekleştirecek.

ŞİDDET YASASI İSTİYORUZ

"Kapatın şu belediyeleri!" "Kapatın şu belediyeleri!"

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Sendikaları tarafından yapılan açıklamada, "Eğitim çalışanlarına yönelen ve ölümle sonuçlanan saldırılar tahammül edilmez bir noktaya gelmiştir. Bu ağır sorunu 3. sayfa ve reyting haberi olmaktan çıkartmak için başta TBMM olmak üzere herkesi göreve çağırıyoruz. Perşembe günü 11.30’da Ankara’da TBMM Çankaya Kapısı önünde diğer illerde ise CUma günü valiliklerin önünde “Kınama Yetmez Şiddet Yasası İstiyoruz” diye haykıracağız" denildi.

“İMZA KAMPANYASI"

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da yaptığı açıklamada, "şiddete karşı sesimizi yükseltiyor, yasal adım için hükümeti zorluyoruz! İbrahim Oktugan müdürümüze rabbimden rahmet diliyorum. Öğretmenler olarak canımızı almaya kadar varan şiddete sessiz kalamayız. 10 Mayıs/Cuma 11.30’da 81 ilde “Basın Açıklaması” ile sesimizi yükseltiyor, şiddete karşı caydırıcı yasal düzenleme için 10-17 Mayıs arası “İmza Kampanyası” düzenliyoruz" dedi.

SAKARYA VALİLİĞİ'NDE YAPILACAK

Sakarya’da da Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Sendikalarının Sakarya Şubeleri tarafından Sakarya Valiliği önünde CUma günü saat 11.30'da basın açıklaması yapılacak.