MİTİNG DÜZENLEDİ
TÜRK-İŞ Şube Başkanları ve Demiryol-İş üyeleri tarafından TÜRASAŞ Sakarya Bölge Müdürlüğü önünde, İsrail'in Gazze'ye yönelik hain terör saldırısıprotesto etmek adına miting düzenledi. Mitinge şube başkanları ve TÜRK-İŞ'e bağlı üyeler katıldı.

Mitingde açıklamayı gerçekleştiren Türk-İş Sakarya il temsilcisi Cemal Yaman şu ifadeleri kullandı:
"Bugün sizlerle çalışma hayatının sorunlarını değil. Filistin'de katil İsrail ve Amerika tarafından katledilen Erkek-Kadın-Çocuklar olmak üzere insanlığa, insan haklarına yapılan ve oluk oluk kanın akıtıldığı Gazze'de Filistinli Müslümanlara uygulanan zulmü konuşacağız.

İSRAİL'İN YANINDA OLDU
Arkadaşlar, Filistin'in devlet olma mücadelesi yıllardan beri devam ediyor. Bugüne kadar bu topraklarda çok kan aktı. Kudüs, İslam aleminin kutsal mabedi işgal edildi. İsrail Kudüs'ü başkent ilan etti. İsrail'in bu bölgede yaptıkları "Büyük Ortadoğu Projesinin" bir parçasıdır. İsrail'in hedefi Gazze'yi tamamen boşaltmak ve kendi sınırlarına dahil etmektir. Yıllardan beri İsrail bunu yaptı her karışıklıkta toprak kazandı, sınırlarını genişletti. Bunları yaparken çeşitli insanlık ve savaş suçlarını işledi. Ancak; Amerika ve Batı ülkeleri maalesef insan haklarının yanında değil. İsrail'in yanında oldu.

IMG_0080
"HASTANEYİ HEDEF ALDILAR"
Buradan İsrail ve Amerika'yı batılı yandaşlarını şiddetle ve nefretle kınıyorum. 7 Ekim 2023 tarihinde senaryo yeniden sahneye konuldu, Hamasfüze saldırısı ile birlikte İsrail daha önce yaptıklarının çok daha fazlasını yapmaya başladı. Ajanslara göre bu güne kadar 3 binin üzerinde Müslüman katledildi. Asker sivil demeden dünyanın en teknolojik silahlarını Filistinli kardeşlerimizi yok etmek için kullandılar. Ancak; 17 Ekim tarihinde Gazze'nin tek hastanesi olan sağlık kurumunu hedef aldılar 500-1000 arasında hasta ve sivil vatandaş katledildi.

Sakarya vekilleri bakanla toplantı yaptı Sakarya vekilleri bakanla toplantı yaptı

1-1286
"BU BİR İNSANLIK SUÇUDUR"
Bu bir savaş suçudur. Bu bir insan hakları ihlalidir. Bunun hesabını İsrail elbet bir gün verecektir. Gazze'de ufacık bir alanda 2 milyon insanı adeta bir böcek gibi ölüme terk etmek şerefsizliktir. Elektrik, Su+Gıdası olmayan insanlara, 'vatanınızı terk edin, burası bizim olacaktır' diyorlar. Filistin halkı toprağını tabi ki koruyacak ve terk etmeyecektir.  Bir Müslüman olarak beraberlik içinde olacağız. Bizler bu zulmün karşısında birlik,  Filistin halkı ile dayanışma içinde olacağız Bu bölge ve bölgedeki kutsal topraklarda bizim için önemlidir.

"DAHA NE BEKLİYORUZ"
Ne zaman bir olacağız? Yahudi toplumuna açık destek verenlere karşı ne zaman mücadele edeceğiz? Filistin'in Toprak kaybetmeden 1967 sınırları içerisinde dünyanın tanıdığı bir devlet oluncaya kadar bu mücadele bitmeyecektir. Konuşmama son verirken şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allahtan rahmet ve sabırlar diliyorum. Katil İsrail ve yandaşlarını şiddetle nefretle kınıyorum. Bir an evvel Gazze'yi terk edin çoluk çocuk demeden sivilleri öldürmekten vazgeçin Unutmayınız oluk oluk akıttığınız bu kan gölünde bir gün sizlerde boğulacaksınız Allaha emanet olun."

Yapılan açıklama sonrasında İsrail bayrağı yakıldı.