Sakarya’da 4 katlı bir binanın zemin katında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken yangında 1’i çocuk 4 kişi dumandan etkilendi.

Serdivan ilçesi Beşköprü Mahallesi'nde bulunan bir apartmanın zemin katında meydana gelen olayda, iddiaya göre evde yakılan mum perdeleri bir anda tutuşturdu. Alevlerin doğalgaz borularına sıçramasıyla evde patlamalar meydana geldi. Yaşanan patlamaların ardından alevler tüm evi sararken, ihbar üzerine bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

mumdan_cikan_yangin_tum_evi_sardi
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri binadakileri tahliye ederek yangını kısa sürede söndürdü. Diğer dairelere sıçramadan söndürülen yangında 1’i çocuk, 1’i astım hastası vatandaş olmak üzere toplamda 4 kişi dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

mumdan_cikan_yangin_tum_evi_sardi1
"MUMDAN ÇIKMIŞ"
Dumandan etkilenen astım hastası İrem Çırakoğlu, "Uyuyorduk, yöneticinin kapıya vurmasıyla uyandık. Bina başımıza yıkılıyor sandık. Daha sonrasında 'Yangın var binayı boşaltın' dediler. Üst katta da ablam yaşıyor, onun da astım bronşiti var onu almaya çıktım. Duman yukarı katlara daha fazla çıkmış, orada astım krizim tuttu alamadım ablamı. Yanan evde patlama oluyordu. Hepimizi camdan çıkarttılar, üst kattaki çocukları merdiven ile indirdiler. Yangın kontrol altına alındı. Yangın mumdan çıkmış sanırım. Çocuğunu uyutmaya çalışırken perdeyi tutuşturmuş" dedi.

Çatıda çıkan yangın paniğe sebep oldu Çatıda çıkan yangın paniğe sebep oldu

mumdan_cikan_yangin_tum_evi_sardi2