Spor Toto 1. Lig’in 13. haftasında Sakaryaspor, sahasında Çaykur Rizespor ile karşılaştı. Karşılaşmada Sakaryaspor, rakibiyle 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında her iki takımın teknik direktörü açıklamalarda bulundu. 

sakaryaspor_degerlendirme2
Beraberlikle son bulan müsabakanın ardından açıklama yapan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Diğer kazanamadığımız maçlarda olduğu gibi bu maçta da aynı şey yaşadık. Bireysel hataların önüne geçemiyoruz. Kazanamadığınız maçlarda da son vuruşu takıma karşı pozisyon bulmamıza rağmen o son vuruşu yapamadık ve ne zaman son vuruşu yapsak o zaman kazanıyoruz. Bizim iki tane sıkıntımız var sezon başından beri. Bireysel hatalar ve o son vuruşu yapamamamız. Takımların hemen hemen hepsi bize topla oynamamıza müsaade ediyor artı topun arkasında olup çok çabuk daralıyorlar. Ama ona rağmen bunu çözüyoruz ancak son vuruşlarda sorunumuz var. İnşallah bundan sonrada onlar da olmaz” dedi.
sakaryaspor_degerlendirme5
“Mücadeleden herkes memnun”
Sakaryaspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta ise, “Takımın ivmelenmesi açısından hem de oyuncuların yerine gelmesi açısından önemli bir müsabakaydı. Gerçi karşı takımın da kaliteli kadrosu olduğunu biliyorduk. Hafta içi buna dönük çalıştık. Şimdi bakıyorum ve çalıştığımız oranda bu oyunda gerçekleşti. Bir de mutlu edici tarafı ise oyuncuların buna reaksiyon göstermesiydi. Mücadeleden herkes memnun.

sakaryaspor_degerlendirme3 İnsanlar sahada her şeyi yaparlar ve bu iyi niyetli mücadeleyi gördükten sonra ‘hayırlısı olsun’ diye bir cümle var bizde. Bence bugün o oldu. Sağdan soldan gelen ortalara iyi tepki verdiler ama takımın da avantajı vardı. Bu da elimizde olmayan bazı sebepler oluyor. Adamların boyu çok uzun, bu onların artısıydı. Eşleştirme yapıyorsun ama bu durum eziyet çektiriyor. Takım planlamasında kadro mühendisliğinde çok çok önemli durumlardan bir tanesi de budur” diye konuştu.

sakaryaspor_degerlendirme4