Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde 11 Haziran'a kadar sürecek "Bike Fest", Uluslararası Sakarya MTB Cup yarışlarıyla devam etti. Sabah saatlerinde Tour Of Sakarya yarışlarının üçüncü etabının gerçekleştirildiği Vadi’de bu kez dağ bisikletinin usta isimleri yarıştı. 
mtb_cup_sampiyonlar2

Dünya bisikletçileri Sakarya’da
Elit kadınlarda 13 ve elit erkeklerde ise 36 sporcunun mücadele ettiği yarışlarda, sporcular 4,5 kilometrelik dağ bisikleti parkurunda ter döktü. Vadi içindeki parkurda kadınlar 6, erkekler ise 7 tur atarken zorlu engeller karşısında usta pedallar adrenalin seviyesini yükseğe çıkardı. Yaklaşık bir buçuk saat süren yarışlarda dünyanın 6 numaralı dağ bisikletçisi Belçikalı Pierre De Froidmont ile dünya 7 numarası Belçikalı Jens Schuermans’da madalya için yarıştı.
mtb_cup_sampiyonlar3

Kıyasıya yarışta 1’nciler belli oldu
Yarışlar sonucunda elit erkeklerde dünya 6 numarası Belçikalı Pierre De Froidmont birinciliği, Gregor Raggl ikinciliği, Arne Janssens üçüncülüğü kazandı. Elit kadınlarda ise Emeline Detilleux birinci, Alina Sarkulova ikinci ve Virag Buzsaki üçüncü oldu.
mtb_cup_sampiyonlar4

Ödüller Başkan Ekrem Yüce’den
Dereceye girenlere ödülleri Başkan Ekrem Yüce takdim etti. Bike Fest’te yarışlar yarın Tour Of Sakarya’nın dördüncü ve son etabıyla devam edecek. Saat 10.00’da Ayçiçeği Bisiklet Vadisinden start alınacak yarışta Kuzey bölgesindeki Kaynarca ve Karasu güzergahları geçilecek.
mtb_cup_sampiyonlar7mtb_cup_sampiyonlar6mtb_cup_sampiyonlar5