Son günlerde motorinin litre fiyatına 2.60 liralık zam geleceği konuşuluyordu. Motorin zammı ile ilgili söylentiler devam ederken bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz Mart ayında fiyat duyurularının faaliyetlerine ara verildiğini açıklayan EPGİS'den motorin zammına ilişkin bir açıklama yapıldı. EPGİS, böyle bir zam olmayacağına ilişkin açıklamayı sosyal medya hesabından duyurdu.
Cuma günü 124,33 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 122,01 dolar seviyesinde tamamlarken Brent petrolün varil fiyatı 118,36 dolardan alıcı buldu. Aynı çizgide doların 17'leri aşması akaryakıt fiyatlarına yansıma beklenirken ABD'deki enflasyon artışı nedeniyle düşen Brent petrol sayesinde akaryakıt fiyatlarında az da olsa durulma yaşandı. Öte yandan bu gece motorine 2.60 liralık bir zam gelmesi bekleniyordu ancak Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın açıklamasıyla birlikte bu akşam motorine zam gelmeyeceği kesinleşti. 

motorine_zam_yok2
Akaryakıt fiyatlarına ilişkin son durum tüketiciler tarafından beklenirken bu gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına 2.60 lira zam geleceği iddia edilmişti. Araç sahipleri zam beklerken Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) beklenmedik bir açıklama geldi.
Sosyal medya hesabından motorin zammına ilişkin bir bilgilendirme yazısı yayımlayan EPGİS, “Zorunlu Bilgilendirme. Sosyal medyada ve bazı basın organlarında bugün motorine 2,60 TL/LT zam geleceği bilgisi yayılmaktadır. Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur. Yarın için ise bugün piyasalarda oluşacak değerler belirleyici olacaktır” ifadelerini kullandı.
Bugün için anılan bilgilere itibar edilmemesi istenirken ilgili kurumdan bu yönde yayın yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunulmasının beklendiği ifade edildi.