Uluslararası piyasalarda hızlı değişen petrol fiyatları baş döndürmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankasının (FED) son kez faiz artışı beklentisiyle düşüşe geçen ve 73 dolar seviyesine gerileyen Brent Petrol, ABD Tarım Dışı İstihdam verileriyle birlikte yükselişe geçti. Petrol fiyatlarındaki değişimler akaryakıt fiyatlarında da etkili olmaya başladı. Hafta içinde indirim gelen motorin ve benzine yeniden zam yolu gözüktü.
akaryakita_zam_bekleniyor2

Akaryakıta zam geliyor! Akaryakıta zam geliyor!

MOTORİN 14 AY SONRA İLK KEZ 18 TL'NİN ALTINDA
Motorin grubunda salı gününü çarşamba gününe bağlayan gece yarısı 59 kuruşluk indirim bekleniyordu. Mayıs ayında yapılması beklenen ilk indirim iptal edildi, yerine daha büyüğü geldi. Motorin fiyatlarına beklenen 1 lira 30 kuruş indirim pompaya yansıdı. İnidirmle motorin 14 ay sonra ilk kez 19 TL'nin altına geriledi. Motorinin litre fiyatına dün gece 49 kuruşluk bir indirim daha yapıldı. İndirimle birlikte motorinin litresi 14 ay sonra 18 TL'nin altına geriledi. İndirim sonrasında motorinin litresi İstanbul'da 17,91TL, Ankara'da 18,43 TL, İzmir'de ise 18,41 TL'den satılmaya başlandı.

BENZİN FİYATINA İNDİRİM POMPAYA YANSIDI
Motorinin yanı sıra benzin fiyatında da indirim yaşandı. Cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısı benzinin litresinde 1 lira 6 kuruş indirim yapıldı. İndirimle benzin fiyatı yeniden 20 TL'nin altına geriledi. İndirim sonrasında benzinin litresi İstanbul'da 19.28 TL, Ankara'da 19.65 TL, İzmir'de ise 19.63 TL'den satılmaya başlandı./ TÜRKİYE GAZETESİ