Türkiye'nin önde gelen minyatür sanatçılarından Ayşe Keskin Uysal, Hacivat-Karagöz gibi birçok kültürel değerlerimizi minyatür sanatıyla anlatması ve sayısız öğrenci yetiştirmesiyle tanınıyor.

Ülkemizi değişik zamanlarda yurt dışı kültür festivallerinde minyatürleriyle temsil eden, faaliyetlerini Ankara'da sürdüren sanatçı, bu kez Hindistan’ın Haydarabad kentinde 3. kez düzenlenen Uluslararası Sanat Festivaline (3. International Art and Calligrapy Festival) katıldı.

Minyatur Sanatcisi Hindistanda Ulkemizi Temsil Etti (2)
15 ülkeden sanatçının katıldığı etkinlikte sanatçıların eserleri Haydarabad Salar Jung Müzesinde sergilendi. 22-26 Şubat 2024 tarihleri arasında dört gün süren serginin yanı sıra konuk ve yerel sanatçıların canlı performans gösterileri, atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Ülkemizi temsil etmek üzere davet edilen minyatür sanatçısı Ayşe Keskin Uysal yaptığı açıklamada, çok güzel anılar, deneyimler ve yeni edinilen dostluklarla yurda döndüğünü belirterek çalışmalarına aralıksız devam edeceğini, çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi. / Hüdavendigâr Onur

Minyatur Sanatcisi Hindistanda Ulkemizi Temsil Etti (3)