Bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı Bin 323 öğrenci iş deneyimi kazandı

PROMOSYON SÜRECİ
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen okul ziyaretlerinde sendikal çalışmalardan promosyon sürecine bir çok konuya değinerek soruları da cevapladı. Mengen; promosyon süreci ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı ile görüşmeleri sonucunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün promosyon anlaşmasını tek elde toplayarak bütün eğitim çalışanları adına yapılacağını, yeni promosyon anlaşmasının Ocak ayında ihale edilerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin tek taraflı veya karşılıklı feshetmeleri halinde bu sözleşmelere dahil olabileceklerini ve bu yönde şimdiden hazırlık yapmaları gerektiğini, bu konu ile ilgili geçen haftaki resmi yazıda yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracak yeni bir resmi yazının ilçelere yeniden gönderileceğini söyleyerek, “Bu süreçteki olumlu tutumu ve hassas tavrı için İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya tüm eğitim çalışanlarımız adına sonsuz teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

ebs geyve ziyaret  (4)
"KÜLFET DEĞİL KUVVET"
Mengen; “Kamu görevlisine yapılacak iyileştirme devletimize külfet değil kuvvet oluşturacaktır. TÜİK tarafından açıklanan Kasım ayı enflasyon verisine göre; Temmuz-Kasım enflasyonu yüzde 14,05, yıllık enflasyon yüzde 84,39 olarak gerçekleşti. Kasım itibariyle enflasyon farkı ise yüzde 6,59 oldu. Fiyatların genel seviyesindeki artış, çalışma ve sosyal hayata yönelik olumlu düzenlemeleri gölgelememeli, yatırım- istihdam- üretim- ihracat ve büyüme alanında atılan adımlara eşgüdümlü olarak fiyat istikrarı için yapılan çalışmalarla enflasyon rakamları tek haneye indirilmelidir. Yüksek enflasyon, tehdit olarak en çok sabit gelirlilerin düşmanıdır. Yükün büyük çoğunluğunu sırtlanan sabit gelirlilerin 'enflasyon korkusundan' uzaklaştırılması durumunda çalışma hayatında yapılan iyileştirilmelere bir yenisi daha eklenmiş olacaktır.

ebs geyve ziyaret  (3)
ÖNEMLİ ADIMLAR ATILMIŞTIR
400 binden fazla Sözleşmelinin kadroya geçirilecek olması ve 5.3 milyon kamu görevlisini kapsayan Ek Gösterge düzenlemesi ile önemli adımlar atılmıştır. Sorunları gören ve çözüm üreten devletimiz, 'kayıpları telafi edecek ilave iyileştirme' ile enflasyon sorununa da çözüm üreteceğine inanıyoruz. 2022 yılında atılan olumlu adımlara bir yenisi daha eklenerek; Türkiye Yüzyılı’nı taçlandıracak, Türkiye’yi şahlandıracak, sabit gelirlileri rahatlatacak 'ilave iyileştirme' yapılmalı. Kira, gıda vb. artışlar karşısında bordroluların alım gücü yükseltilmelidir. Vergi dilimi yüzde 15’te sabitlenmelidir. Türkiye’nin yıllardır özlemini kurduğu 2023 Hedefinde, devletin hizmet sunumunda asli özne olan kamu görevlilerimizin unutulmayacağına inanıyor; kamu görevlilerimize yapılacak ilave iyileştirmenin devletimize “külfet” değil, kuvvet oluşturacağının bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

ebs geyve ziyaret  (2)