Makina Mühendisleri Odası 16. dönem yürütme kurulu göreve başladı.

Pençe-Kilit şehitlerinin aynı karede yer aldığı fotoğraf Pençe-Kilit şehitlerinin aynı karede yer aldığı fotoğraf

Kısa adı TMMOB olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği 16. Dönem Yürütme Kurulu göreve başladı.
Olgun Özdemir’in Sakarya İl Temsilcilik Yürütme Kurulu Başkanı olduğu TMMOB Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği Yürütme Kurulu; Sekreter üye Faruk Gürpınar, sayman üye Çiğdem Işık, üyeler Çiğdem Dalgıç, Aydın Özdemir, Aslıhan Balcı, Ahmet Çetin, Özgür Özata, Mehmet Hanifi Özyaprak ve Yağmur Günsu Özay’dan oluştu.
Başkan Olgun Özdemir yaptığı açıklamada; “Sakarya İl Temsilciliğimize bağlı Makina, Endüstri, İşletme, Uçak, Mekatronik, Enerji Sistemleri ve Otomotiv Mühendisleri bulunmakta olup, toplam üye sayımız Aralık 2021 sonu itibariyle bin 500’dür. Yürütme Kurulu olarak; öncelikle üniversite, sivil toplum kuruluşları, odalar, yerel yönetimler, sanayi odası ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları ile dayanışma içinde olacağız. Mesleğimize ve meslektaş sorunlarına sahip çıkarak, üyelerimiz ve kamu yararları doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.