Yeşilköy Anadolu Lisesinde düzenlenen Anadolu Mektebi Yazar Okumalarının dördüncüsünde şair, yazar, senarist Attila İlhan konuşuldu.

Lisenin konferans salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Lise Müdürü Adem Düzgün yaptı.

Öğretmen, sosyolog Cafer Vayni de, Attila İlhan'ın çok yönlü bir Türk aydını olduğunu, edebiyatın tüm alanlarında eserler ürettiğini belirterek, "Bizim nesli etkiledi. Algı dünyamızın tam ortasındaydı. Osmanlı Türkçesini çok kullandığı için belli kesimler tarafından  'dili çok eski' diye eleştirildi. Ama o bunlara aldırmadı. Kitaplarım 50 bin basıyor. Dilim eski olsa okurum kitaplarımızı okumaz" dedi.

Atilla Ilhan Etkinligi Ogrencilerden Ilgi Gordu (3)
Attila İlhan programında lise öğrencileri de görev aldı. Ayşe Ela Akhan, Ayşe Nur Özdemir, Mehmet Ali Öner, Aysu Selçuk sırayla Attila İlhan'ın şiirlerini okudular. 

Yeşilköy Anadolu Lisesindeki programın medya ve sahne sorumluluğunu Deha Ahmetoğlu, Gürbay Yılmaz ve Buse Geren üstlenirken, afiş tasarımı ise Aral Yaşgüçlükal, Begüm Rana Aslanbay'a ait. Fon müziğinde ise Altan Altınay ile Mert Emin Şimşek geleceğin ustaları olduklarını gösterdiler. 

Bulgaristan'da Türk kültürü Bulgaristan'da Türk kültürü

Atilla Ilhan Etkinligi Ogrencilerden Ilgi Gordu (2)
Lise yönetimi gelecek programda, Halil Beret Şınık adlı öğrencinin Türk fikir adamlarından Erol Güngör ve eserlerini anlatacağını bildirdi.  / Hüdavendigâr Onur