İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul müdürleri, öğretmenler ve ailelerin de yer aldığı kabulde Vali Çetin Oktay Kaldırım, herkesin büyük katkısı ve öğrencilerin azmiyle Sakarya adına önemli bir başarı yakalandığını ifade etti.
Kabullerinden ve bugüne kadar kendilerine verdikleri desteklerden dolayı tüm eğitim camiası ve öğrenciler adına Vali Kaldırım’a teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Sonuçları ve istatistiklerine dair bilgiler verdi. Savaşçı, 48 farklı ilden 193 öğrencinin bu sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldığını, 193 öğrenciden 4’ünün Sakaryalı öğrenciler olduğuhu belirtti. Savaşçı, Sakarya’nın Merkezi Sınav Puan Ortalamasının Türkiye ortalamasının 15,80 puan üzerinde yer aldığını ve bir önceki seneye göre ortalamasını 23,731 puan yükselttiğini ifade etti.
basarili_ogrencilere_odul2
Şampiyon öğrencilerin hayallerini dinledi
Merkezi Sınavda Türkiye birincileri arasında yer alan; Kerem Yiğit Aksu, Yiğit Yüzlü, Mert Yeşilbaş ve  Yaren Yeni ile bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, öğrencilerin gelecek planlarını, hayallerini ve düşüncelerini dinledi. 

basarili_ogrencilere_odul3

“Eğitimde marka şehir olacağız”    
Sakarya Valiliğinin himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projelerin meyvesini almanın önemli olduğunu söyleyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya olarak çok başarılı bir dönem geçiriyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim alanında daima öncü olmak için gayret göstereceğiz. Eğitimde markalaşma yolunda hızla ilerleyen Sakarya’mızda öğrencilerimizin başarısı yalnızca kendilerini ve ailelerini değil, bizimle birlikte toplumun her kesimini mutlu etti. Bu başarılarından dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere; okul yöneticilerini, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Çocuklarımız yorucu bir sürecin sonunda bu başarıyı hak ettiler. Çok güzel hayalleri ve hedefleri olduğunu öğrendim. İnşallah diledikleri hayallerine ve emellerine ulaşırlar” dedi. 
Öğrencilerin başarılarının kendilerini gururlandırdığını ifade ederek onlara çeşitli tavsiyelerde bulunan Vali Kaldırım, LGS şampiyonu gençleri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.