Hırsızlık olayı, Adapazarı Uzun Çarşı'daki bir kuyumcu dükkanında meydana geldi. Dükkana gelen N.K., bilezikleri inceleme başladı. N.K. bir süre sonra, değeri 300 bin TL olan 4 adet bilezikle koşarak dükkandan çıkıp kaçtı.
Çalışanlar, 300 bin lira değerindeki bilezikleri kaşla göz arasında alıp kaçan şahsın peşine düştü. Ancak şahıs izini kaybettirmeyi başardı.
Kuyumca dükkanına gelen polis ekipleri, bölgeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şahsın kimliğini tespit etti. 

Serinlemek için gireceği dereye düşmüştü Serinlemek için gireceği dereye düşmüştü


Sakarya Sarraf Kuyumcular ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes de şahsın görüntülerini ve çalınan bileziklerin fotoğraflarını ülke genelinde bulunan tüm kuyumcu dernek başkanlarının bulunduğu WhatsApp grubundan paylaştı. Şüphelinin peşine düşen ekipler, KGYS sistemi üzerinden şahsın ilk olarak Düzce'ye gittiğini orada iki bilezik bozdurduktan sonra Bolu'ya geçtiğini belirledi. N.K., Bolu'da kalan iki bileziği bozdurmak isterken yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken çalınan bilezikler ise kuyumcuya teslim edildi.


Hırsızlık anı güvenlik kamerasında
300 bin lira değerinde dört adet bileziği çalan şüphelinin gerçekleştirdiği eylem saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; şahsın bir süre incelediği bilezikleri hızla alarak dükkandan kaçması yer aldı. Neye uğradığını şaşıran dükkandakilerin ise yaşanan olayın ardından şahsın peşinden koşması görüntülere yansıdı.
Sakarya Sarraf Kuyumcular ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, güvenlik kamerası görüntülerini hemen polise teslim ettiklerini ve şahsın kimliğinin 2 saat içinde tespit edildiğini söyledi. Serbes,  "Çevre illerdeki esnafı da bu konuda bilgilendirdik. 4 saat sonra da şahıs, Bolu'da yakalandı" diye konuştu.
 

Editör: Ayşen Kolçak