AİLE TOPLUMUN EN KÜÇÜK YAPI TAŞIDIR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Macerapark tesislerinde düzenlenen etkinliğe Vali Yaşar Karadeniz ve değerli eş Zehra Karadeniz, Vali Yardımcısı Selda Dural, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan’ın yanı sıra, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri ve Şube Müdürleri katılarak koruyucu aileler ve çocuklarla bir araya geldi. Programın açılış konuşmalarını yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Selamet konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Hani ilkokuldan bu yana öğretmenlerimizin söylediği bir söz vardır ya eminim hatırlarsınız :  "Aile toplumun en küçük yapı taşıdır" diye, işte bugün buradan en küçük yapı taşlarımızla sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ai̇le (2)-1

KÖK AİLELERİNDEN KOPMADAN

Rakamlar üzerinden konuşacak olursak, 2002 yılında 515 çocuk 500 aile yanında himaye edilirken, bugün itibariyle yurdumuz genelinde 8547 aile yanında toplam 10256 çocuk kalmaktadır. Şehrimizde ise 108 ailemizin yanında 131 çocuğumuz bulunmaktadır. Merkezde Bakanlığımız taşrada ise İl Müdürlüğümüz olarak çocuklarımızın ailelerinin gözetiminde, kök ailelerinden ve sosyal çevrelerinden kopmadan büyümelerini önemsiyor, çocuklara yönelik politikalarda aile bütünlüğünü önceliyoruz.

Ai̇le (1)-1

MODELİMİZ ÖRNEK OLDU

Geçtiğimiz hafta Sn. Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş'ın müjdelediği mühim bir konunun altını çizmek istiyorum. Koruyucu Aile hizmetimiz Azerbaycan'da örnek alınmış, ülkeye adapte edilme sürecinde Bakanlığımızdan destek talep edilmiştir. Benzer şekilde Koruyucu Aile Hizmet Modeli Özbekistan tarafından incelenmiş, Bakanlığımızdan destek talep edilmiş ve destek görüşmeleri tamamlanmıştır. Bakanlığımız bu ülkelere koruyucu aile sürecinde rehberlik edecek, yol gösterici rol üstlenecektir, şüphesiz bu da başarımızın göstergesidir, referansıdır.

Ai̇le (13)

Serdivan'dan Kocaeli'ne yeni bağlantı yolu Serdivan'dan Kocaeli'ne yeni bağlantı yolu

ÇOK KUTSAL BİR OLUŞUM

Bu demek oluyor ki, sizler dünyaya yayılan çok kutsal bir oluşumun parçaları, en önemli destekçilerisiniz. Kıymetli Hanımefendi Sn. Emine Erdoğan’ın öncülüğündeki Gönül Elçileri projesinin kahramanları, umuda açılan kapının anahtarlarısınız." Vali Yaşar Karadeniz’in konuşmalarının ardından Koruyucu Aile olarak 10. yılını ve 5. yılını tamamlayan ailelere plaket verilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Şenlik alanındaki eğlenceler ve ikramlarla devam eden programda çocuklar gönüllerince eğlendi.

Ai̇le (12)Ai̇le (10)Ai̇le (9)Ai̇le (8)Ai̇le (5)Ai̇le (4)-1

Editör: Zhantor Jateey