CİDDİYETE DAVET EDİYORUZ

Platform adına basın açıklaması  yapan Şerif Sarı şu ifadeleri kullandı; “İlgili yöneticileri ciddiyete davet ediyoruz.  TOKİ Yöneticileri başta olmak üzeri, ilimiz yöneticilerini ciddiyete davet ediyoruz.  Kocaali ilimiz Sakarya’nın en kuzeyinde bir ilçedir.  Bu ilçemizde yaşayan  tüm renkleriyle insanlar ilçesini seven kişilerden oluşmaktadır.  

“EĞİTİM VE ÖĞRETİM”

Ancak il merkezinde asgari temel “eğitim ve öğretim” konusunda yetersiz, ciddiyet ve özenden uzak  idarecilerin  yönetiminde olduğumuzu,   “ilçemiz adını telaffuz ederken ve temel  yazışmalarda dahi yanlış yazıldığını  zaman zaman yapılan bariz hatalara Kocaali sakinleri olan bizleri derinden üzmektedir. 

REKLAM PANOLARI

Hele bu hataların “TOKİ” gibi kamu kurum ve kuruluşlarında karşılaşmak, asgari kamu ciddiyetiyle bağdaşmadığını ifade ediyoruz.  En son TOKİ İdaresinin Kocaali Caferiye Mahallesinde Ortaköy Konutlarında bulunan iş yerlerinin satış duyuruları için İl merkezinde reklam panolarında astıkları ilanlarda ilçemiz “KOCAALİ’NİN adını KOCAAELİ” diye yazıldığı görülmüştür.  

KADASTRO DERSİ

Bir ilçenin adını dahi doğru yazamayan, İşlerini özenle yapmayan, ciddiyetten uzak  bu yöneticilerin  idari ve siyasi haritalarda  3 sırada olan ilçe adını doğru yazamamalarını, işlerini kamu adına doğru yapan karar alıcı duyarlı yöneticilerimizin dikkatine sunuyoruz.  Coğrafi, siyasi ve harita kadastro dersi vermeye hazırız

LİYAKATTEN UZAK

İşlerini özenle yapmayarak İlçemiz Kocaali’nin adını doğru dürüst yazamayan ve ifade edemeyen kamuda görev yapan,  liyakatten uzak kişilere ve gerekli  temel eğitimleri veremeyen amirlerine biz “Kocaali Sivil Toplum Platformu” olarak teorik ve pratik ders vermeye hazır olduğunu kamuoyu huzurunda ifade ediyoruz.”

Serdivan Belediyesi haziran meclisi toplandı Serdivan Belediyesi haziran meclisi toplandı