KÖY YOLLARI

Kaynarca’da yol sorunumuzla ilgili ciddi sıkıntımız vardı. Büyükşehir Belediyemiz 5 Eylül itibarıyla Kaynarca’da yapılacak asfaltın taşıma ve serim ihalesi yapıldı, bir firma aldı. İnşallah bir hafta sonra ihale kesinleşecek ondan sonra da yavaş yavaş asfalt yapımı işine başlanacak. 

YENİ SU KAYNAĞI

Yine Kaynarcamız için çok önemli olan bölgenin su ihtiyacı için Darıçayırı Barajı’nın bugün sözleşme töreni yapılacak. Bu barajı Büyükşehir Belediyemiz bölgemizdeki OSB’lerle birlikte yapıp hem de onların bizim suyumuz dışından bir kaynaktan su almaları sağlanacak. Hem Ferizli, hem Söğütlü hem de Kaynarca’daki OSB’lerin su alacağı projenin finansmanı için mevcut OSB’lerin önemli desteği olacak. Onlar için özel hat çekilmeyecek mevcut hattı kullanacaklar. 

BELEDİYE EK BÜTÇE YAPACAK

Gündemdeki 8 madde görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Havale edilen konular arasında Orta Mahalle Yıldız Parkı’na Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin verilmesi, enflasyon nedeniyle Belediye ek bütçesinin hazırlanması, 2023 Yılı bütçesinin 78 milyon lira olarak belirlenmesi, başta Kaynarcaspor olmak üzere ilçemizi ve mahalleleri temsil eden Turnalıtelligölü, Yeşilova ve Büyükyanıkspor kulüplerine kanunun izin verdiği genel bütçe gelirinin yüzde 1 buçuğu oranında 144 bin lira para yardımı yapılması, köy yerleşik planlarında yolların belirgin olmaması nedeniyle genişletilmesi için çalışma yapılmasına karar verildi. 

DİLEK VE TEMENNİLER

Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra dilek ve temenniler bölümünde söz alan Saadet Partili Meclis Üyesi Mustafa Tan, ilçede altyapı ihalesini alan müteahhite kum verilmesi haberlerine açıklık getirilmesini istedi. 

PROJEYE HERKES DESTEK OLMALI

Belediye Başkanı Murat Kefli, altyapı çalışmalarına herkesin destek vermesi gerektiğini belirterek, “Eğer çalışmalar durursa bundan en büyük zararı müteahhit değil, Kaynarca olarak biz çekeriz. Bir 6 ay şu zamana kadar yapılan işler tespit edilir, bir o kadar yeni ihalenin açılması sonuçlanması beklenir, bu zaman içinde Kaynarcalı sıkıntı çeker. O yüzden biz projeyi gerçekleştiren şirkete yardımcı oluyoruz, herkeste olmalıdır” diye konuştu.