İlk iş Vatandaş Meclisi
Bu konuda büyük bir hassasiyet ortaya koyan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyenin kapılarını vatandaşa açıp Vatandaş Meclisi’ni kurarak şehirden olumlu tepkiler almıştı. Alemdar, bu adımdan sonra yine sözü vatandaşa veren ve Sakarya’nın düşüncesini önemseyen “Vatandaş Memnuniyet Anketi” projesinin uygulama aşamasına geçmesi için gerekli talimatları verdi.

Fikir Paylasimi2

Anket yayınlandı
2025-2029 Stratejik Planını hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, belediye kaynaklarını vatandaş önceliklerine göre planlayıp etkin kullanmak, yürütülen hizmetlerin önem ve başarı derecesini ölçmekiçinwww.sakarya.bel.tr adresinden anket yayınladı.

Vatandaş dilediğini sunabiliyor
“Dijital Yönetişim Ofisi / e-katılım modülü” sekmesi üzerinden yayına alınan anket görüş-önerileri almak, hizmet memnuniyetini ölçmek, proje ve hayallerin yazıya dökülmesini sağlamak için kullanıma açıldı.

Fikir Paylasimi3

Hologramlı Türk Bayrağı gösterisi beğenildi Hologramlı Türk Bayrağı gösterisi beğenildi

Ortak akıl vurgusu 
Başkan Alemdar ve ekibi Sakarya için alınacak kararlarla ilgili memnuniyet anketi üzerinden analizler yapacak ve gelecek hedeflerini “ortak akıl” yöntemiyle belirleyecek. Ankete katılanlar şehrin önceliklerini belirleyebilecek, tespitlerini ifade edecek, çözüm önerileri ve projelerini sunabilecek. Ankete katılan vatandaşlar 32 farklı başlıkta belediyenin mevcut durumunun başarı ve önem derecesini belirleyerek gelecek 5 yılın planlamasına dahil olabilecek.

Fikir Paylasimi4

“Şehri geleceğe birlikte hazırlıyoruz” Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “İnsanımızın hayat kalitesini yükseltmek, afetlere dayanıklı, dirençli huzurlu ve güvenli bir kent inşa etmek, teknolojik altyapıyı oluşturmak, tarihi ve kültürel varlıklarımızı korumak, toplumumuzun bütün kesimlerine ulaşabilen sosyal belediyecilik hizmetlerimizi genişletmek için gayretle çalışıyoruz. Çevreye ve tabiata duyarlıuygulamalarıyaygınlaştırmak için katılımcı, kaliteli, memnuniyet esaslı yönetimlerle şehrimizi geleceğe hazırlamakta kararlıyız. Belediyenin kaynaklarını hemşerilerimizin önceliklerine göre planlamayı hedefliyoruz” denildi.  Sakaryalılar, oylamaya açılan bu projeyleşehrin planına aktif katılım göstererek gelecek vizyonuna dâhilolacak.

Editör: Ayşen Kolçak