Hendek ilçesi Yeni Mahalle’de kıraathane işleten Zeki Bayraktar, çatıdan aşağıya düşerek yaralanan kargayı sahiplendi. Bayraktar, yaklaşık 15 gün önce yaralanarak uçamayan ve kedilerin saldırısına uğrayan kargayı kurtardı. Hayat verdiği kargayı elleriyle besleyip, omuzlarında taşıyan Bayraktar, kargaya ‘Şakir’ ismini verdi. Kendini kurtaran Bayraktar ile aralarında sıkı bir bağ oluşan karga Şakir, kıraathanenin maskotu haline geldi.

karga2
“Bırakıyorum gitmiyor"
Karga ile tanışma hikayesini anlatan kıraathane işletmecisi Zeki Bayraktar, “Ben burada otururken bu karga çatıdan aşağıya düştü. O esnada yaralandı ve kediler üzerine geldi. Uçamıyordu da, aldım ben burada beslemeye başladım. Bana ve çocuğuma alıştı. Kıraathanemizin maskotu oldu. Gel dedin mi geliyor. Bırakıyorum gitmiyor, ayrılmıyor benden. Yaklaşık 15 gündür benimle. Hiçbir zararı yok, kıraathaneye gelen müşteriler de eğleniyor kargayla. Acıktığı zaman bağırarak istiyor, yiyeceği kadar yiyor sonrasında zorlasan da yemez. Benimle bir arkadaş, dost gibi oldu. Akşama kadar burada benimle birlikte. Ocağa gidiyorum peşime geliyor” dedi.
karga4
“Hayvansever olarak bu durumdan mutluyum”Kıraathanenin müşterisi olan emekli öğretmen Ahmet İlçe ise, “Bir hayvansever olarak ben bu durumdan mutluyum. Kıraathanenin sahibi arkadaşım da onu yetiştirebilmek için elinden gelen bütün gayreti gösteriyor. Buraya gelen müşteriler hem Zeki’yi tebrik ediyorlar hem de hayvanı seviyorlar. Bu durum da beni mutlu ediyor” diye konuştu.

Yaşlılar YADEM’le kaplıca tatilinde Yaşlılar YADEM’le kaplıca tatilinde

karga5

karga6