Sakarya’dan arkadaşları ile denize girmek için Kandıra Sarısu’ya giden 16 yaşındaki Adem Öncel, girdiği denizde dalgaların arasında kayboldu. Vatandaşlar tarafından sudan çıkartılarak ambulansla hastaneye sevk edilen Öncel, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Kandıra’da hafta sonunu denize girerek değerlendirmek isteyen Adem Öncel, Karadeniz’in azgın sularında can verdi. Alınan bilgiye göre Sakarya’da ikamet Havva ve Vahit Öncel çiftinin çocukları olan Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi Adem Öncel (16) Pazar günü denize girmek için arkadaşları ile birlikte Kandıra’nın Sarısu Sahili’ne geldi. Bir süre denize giren arkadaşların keyfi, Öncel’in azgın dalgaların arasında kaybolmasıyla birlikte kabusa dönüştü. Çevrede bulunan vatandaşlar durumu fark ederek hemen denizde Öncel’i aramaya başladı.

Vatandaşlar kurtardı

Arama yapan vatandaşlar tarafından sudan hareketsiz olarak çıkartılan Öncel’e hemen kalp masajı ve suni teneffüs yapıldı. Olay yerine çağrılan ambulansla Kandıra Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Öncel, daha sonra İzmit Seka Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bir gün boyunca burada yaşam mücadelesi veren Öncel, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Adem Öncel’in ailesi ise yaşadıkları olay karşında gözyaşlarına boğuldu. Talihsiz gencin cenazesi yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilerek toprağa verilmek üzere Yalova’ya götürüldü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (SakaryaSonDakika.com)