Olay, geçtiğimiz günlerde Sakarya'nın Karasu ilçesi Aziziye Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerinde emlak ve inşaat hizmeti veren bir işletmenin önünde duran tabure, kimliği belirsiz kadın tarafından alındı. Kadının tabureyi kendi malıymış gibi alıp götürmesi ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Sakaryada_dukkanin_onunde_duran_tabureyi_alip_goturduler1
Taburesini koyduğu yerde göremeyince güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen Aziz Çabuk, izledikleri karşısında şaşkına döndü. Görüntülerde; dükkanın önünde duran tabureyi, kadınların alıp gittiğini gören Çabuk, kendisi için manevi değeri bulunan tabureyi geri istediğini belirtti.

Karasuda_dukkanin_onunde_duran_tabureyi_alip_goturduler1
“Tabureyi alıp gittiler”
Manevi değeri olduğunu söyleyen ve taburesini geri isteyen dükkan sahibi Aziz Çabuk, “Akşam saat 19.30 sıralarında işyerimden dışarıya çıktım. Gittikten 10 dakika sonra geldiğimde kapının önündeki taburenin yok olduğunu gördüm. Merak ederek güvenlik kamerası kayıtlarına baktım. İki dakika içinde taburemi alıp gittiklerini görünce şaşırdım. Gündüz vakti böyle şey olur mu? Hayra yoruyorum, bir şey de demek istemiyorum ama alanlara sesleniyorum. Lütfen getirin. Benim için manevi değeri yüksektir” dedi.