BUNA MÜSAADE ETMEYİN

Kadınların büyük ilgi gösterdiği programda; AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan’ın yanı sıra AK Parti Hendek İlçe Başkanı Adem Öz, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, MHP Kaçep İlçe Başkanı Zübeyde Gürbüz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Ekşi ile Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi adayları da yer aldı. Başkan Babaoğlu, yaptığı konuşmasında Cumhur İttifakının başarısı için canla başla çalıştıklarını belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti teşkilatlarımızla,milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızla çok güzel bir sinerjiyle sahadayız ve vatandaşlarımızla her zaman olduğu gibi iç içeyiz. Burada olduğu, sahada da çok güzel bir tablo var. Dışarıda bazılarının anlattığı ittifak hikâyelerine vatandaşlarımızın itibar etmeyeceğine inanıyorum. Sizlerde buna müsaade etmeyin” dedi.

Hendek (3)-2

TÜM MENSUPLARININ DA BELEDİYE BAŞKANIYIM

“İşte Cumhur İttifakı buradadır” diyen Başkan Babaoğlu, “Sayın vekilimizle, ilçe başkanlarımızla, kadın kollarımızla ittifakın aslı burada. Allah‘ın izniyle de ittifakın bayrağını Türkiye’nin bütününde dalgalandırmak için burada yemin etmiş, karar vermiş bir topluluk görüyorum burada. Biz sizlerin ve buradaki teşkilatların emrindeyiz. Artık sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nin değil, AK Parti’nin ve tüm mensuplarının da belediye başkanı olma sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Sizlerin ne işi varsa, vatandaşımızın bize ne emri varsa onları yapmak üzere elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bundan şüpheniz olmasın. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun” ifadesini kullandı.

9 günlük tatilin son gününde otobanda akıcı yoğunluk 9 günlük tatilin son gününde otobanda akıcı yoğunluk

Hendek (2)-3

EKREM İMAMOĞLU’NUN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Milletvekili Erdoğan ise, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun AK Parti’ye sadece ev kadınlarının oy verdiği şeklindeki sözlerine tepki göstererek şöyle konuştu:  “Öncelikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü kutluyorum. Bakın bir televizyon programında ‘Kadınlar en çok AK Parti’ye, Cumhur İttifakına oy veriyor’ analizi üzerine ne diyor İmamoğlu, ‘Ev kadınları daha çok oy veriyor. Kadınlar statüsünde demeyelim’ diyor. İşte böyle bir zihniyet, 22 yıldır o ev kadınları diye ağız bükerek söylediği kadınlardan bu muhalefet oy alamıyor. Dolayısıyla 31 Mart‘ta da o ev kadınları dedikleri hanımefendiler, kimin arkasında durmaları gerektiğini çok iyi bilirler. Ayrıca bir kadın çalışmak zorunda değil ki, gönlü ister çalışır, gönlü ister çalışmaz. Zorda kalır çalışır, rahat olur çalışmaz. Dolayısıyla kadınları bu şekilde kategorize etmek doğru değil. Biz yıllardır bu zihniyet karşısında mücadele ediyoruz. İşte o ev hanımı dedikleri hanımefendiler bu salonda, ilçesinin geleceği için bu salonda. Ekrem İmamoğlu‘nun da annesi ev hanımıdır, acaba İmamoğlu‘nun annesi kendisine mi oy veriyor, bize mi birisi bence bunu ona sorsun.”

Hendek (1)-3

“KADINLARIMIZ, SİYASETİN NESNESİ DEĞİL, ÖZDESİDİR”

“Kıymetli hanımefendiler, 22 yıldır mücadele ediyoruz, çalışıyoruz. Kadınlarımızın sesini daha çok doyurabilmek için, kadınlara hayatın her noktasında daha çok yer verebilmek için. Kadınlar daha rahat etsin istiyoruz. Kadınlar şiddet görmesin istiyoruz. Kadınlar ağlamasını istiyoruz. Kadınlar ekonomik sıkıntı çekmesinler istiyoruz. Belediye başkanlarımız kadınları anlasın, onlara göre hizmet etsin istiyoruz. Milletvekillerimiz kadınları anlasın, onlara uygun yasalar çıkarsın istiyoruz. Elhamdülillah bizim bir liderimiz var Recep Tayyip Erdoğan diyor ki; Kadınlar toplumun yarısı, kadınların potansiyelini göz ardı etmek Türkiye’nin yarısını göz ardı etmek demektir. Kadınlar siyasetin nesnesi değildir, öznesidir merkezidir diyor.”

Hendek (4)-3