Sakarya'da oğlunun hastalığı nedeniyle mesleğini gönüllü olarak sürdüren kuaför Selma Canbakan, engelli bireylere ve yaşlılara evlerinde ücretsiz hizmet sunuyor.

Kadin Kuaforden Ornek Davranis (4)
Canbakan, 17 yıldır hastalara, engelli bireylere ve yaşlılara evlerinde ücretsiz hizmet veriyor. Selma Canbakan, ilkokuldan sonra meslek edinmek istediğini ve kuaförlüğü seçtiğini söyledi. Arkadaşıyla 2006 yılında kuaför dükkânı açtığını ancak oğlunun hastalığı nedeniyle mesleğini ticari olarak bıraktı.

Meteorolojiden çifte uyarı Meteorolojiden çifte uyarı

Kadin Kuaforden Ornek Davranis (3)
"PSİKOLOJİK OLARAK RAHATLAMA OLUYOR"
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Selma Canbakan, "Benin oğlum 20 yaşında. Onun rahatsızlığından sonra böyle bir şeye başladım. Nigar ablama şu anki geldiğimiz ablamıza ben üç ayda bir sürekli geliyorum. Hem kendisi mutlu oluyor ben geldikçe, hem de ben mutlu oluyorum. Hiçbir karşılık almadan hizmet veriyorum ve bu beni rahatlatıyor. İnşallah daha da insana ulaşırız. Engelli ve kimsesi olmayanlar var. Evde yalnız yaşayanlar var. Yaşlılarımız var bakıma muhtaç olanlar. Onları ekliyorum. Yani bir kimi duyarsam ona geri gidiyorum. Bunun tanıdık veya akraba olmasına gerek yok. Bana ulaşan herkese gitmeye çalışıyorum. Psikolojik olarak bir rahatlama oluyor" dedi.

Kadin Kuaforden Ornek Davranis (2)
"AİLEDEN BİRİSİ OLDU"
Hasta sahibi Nuriye Akgün ise, "Selma benim kızımın arkadaşı. 15-20 senedir tanıyoruz. O süreden beri de bu hastaya ben bakıyorum. Aile tanıdığımız Selma çok güzel insan, Allah razı Olsun. Hastam da ona alıştı ve o da hiç ikiletmeden geliyor. Allah Selma'dan razı olsun. Selma artık aileden birisi oldu, Hastamızın saçları uzadığında 2-3 ayda bir geliyor ve kesiyor" diye konuştu.