SÖĞÜTLÜ’YE ÇIKARMA

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan, İl Başkanı Ahmet Uçak, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Volkan Deniz, Söğütlü İlçe Başkanı Necati Acar, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte dün gün boyu Söğütlü’deydi. Büyükşehir Başkan Adayı Kılıçaslan sırasıyla; Söğütlü Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Erkaya ve muhtarları, Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Yılmaz ve yönetimini, Söğütlü Şoförler Odası Başkanı Şerafettin Gülerce ve yönetimini, HasbilTarım’ı, Ok Tarım’ı, Söğütlü Ziraat Odası Başkanı Fethi Er ve yönetimini ziyaret etti. Kılıçaslan günü Geyve ilçe teşkilatıyla sonlandırdı.

SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIZ

Ziyaretlere ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan, “İl Başkanımız, İlçe Belediye Başkan Adayımız, İlçe Başkanımız, il ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte, yıllardır hak ettiği hizmeti alamayan Söğütlü ilçemizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. STK temsilcilerimiz, esnafımız ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek yaşadıkları problemleri dinleyip, çözümlerimizi anlattık. 20 yıldan fazladır şehrimizi yöneten zihniyet, 16 ilçemizde kalıcı problemlere yol açmış. Hem Söğütlü ilçemiz hem de güzel şehrimiz için İYİ belediyecilik teşkilatımızla sorumluluk almaya hazırız.” dedi.

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Kılıçaslan, “Esnaflarımızın sıkıntıları da büyük. Ekonomik krizin her geçen gün büyüdüğü bu günlerde esnafımız, yalnız bırakılmıştır. Esnafımıza seçim sonrası yapılacak olan destekler ile ilgili projelerimizden bahsettik. Esnafın belini büken değil, doğrultan anlayışla hareket edeceğimizi bir kez daha dile getirdik. Esnafla rekabet eden değil, destek olan ve dertlerine derman olan belediyecilik anlayışını Sakarya’mızla buluşturacağız.” dedi.

SÖZLER TUTULMUYOR

Yaklaşık 30 yıldır asfalt atılmamış Söğütlü-Fındıklı bağlantı yolunu yerinde inceleyen Büyükşehir Adayı Kılıçaslan, “Söğütlü Fındıklı bağlantı yolunu yerinde inceledik. Bölge halkına bir sorduk, bin ah işittik. 30 yıl önce asfalt atılmış bir daha da ilgilenen olmamış. Her gelen başkan, buranın yapılması için söz vermiş ancak verilen sözlerin hiç biri tutulmamış. Özellikle okul servisleri tarafından sıklıkla kullanılan bağlantı yolundan vatandaş, dert yanıyor. Göreve geldikten sonra vatandaşın dertlerine kulaklarını tıkayan anlayışı ortadan kaldıracağız. Önceliğimiz hemşehrilerimiz ve şehrimiz olacaktır” dedi.