Sosyal Bilgiler'de köklü değişiklik Sosyal Bilgiler'de köklü değişiklik

BÜYÜK BAŞARI
Adapazarı ENKA Lisesi 11. sınıf öğrencileri Özge Naz Balaban ve Çağan Can Altındal, Times dünya üniversiteleri sıralamasında Mühendislik ve Teknoloji alanında İtalya'da 1. sırada, dünyada 24. sırada yer alarak büyük bir başarı elde ettiler.

Özge Naz ve Çağan Can aynı zamanda 6 araştırma alanında da dünyada en iyi 50 üniversite arasındaolan Milano Politeknik Üniversitesi'nde 10-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan ve tüm dünyadan seçilen 30 kişi arasına girerek TechCamp@POLIMI yaz eğitim programına kabul aldı.

BU GURUR ADAPAZARI ENKA’NIN
Okul Müdürü Zeynep Ashinov, bu başarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Okulumuz, sadece akademik başarıyı teşvik etmekle kalmayıp, aynı zamanda öğrencilerimizin küresel ölçekte rekabet edebilme yeteneklerini de geliştiriyor. Öğrencilerimiz Özge Naz ve Çağan Can'ın kazandığı başarı, öğrencilerimizin bilgi, beceri ve özgüvenlerini artıran bir eğitim modelinin varlığını kanıtlamaktadır. Bu örnekle, okulumuzun öğrencilerimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için çaba harcadığını ve onları geleceğe hazırladığını görmekteyiz. Her bir öğrencimizin bu tür fırsatlarla buluşabilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu başarıyla gurur duyduğumuz Özge Naz ve Çağan Can'a verimli bir yaz programı geçirmelerini dileriz” dedi.

TECHCAMP@POLIMI NEDİR?
TechCamp@POLIMI, lise öğrencilerini üniversite düzeyinde standartlarla teknoloji dersleri (STEM – Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) ile buluşturan ilk projedir. Öğrenciler, Milano Politeknik Üniversitesinin profesör, araştırmacı ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanan programda yeşil enerji ve sürdürülebilirlik dalında eğitimlere ve workshoplara katılacak olupprogram sonunda sürdürülebilirlik alanında ürettikleri projelerle patent alma fırsatı da yakalayarak bu projelerini katılımcılarla da paylaşacaktır.