Grup adına basın açıklamasını okuyan Avukat Ali Abdullah; “Bugün burada Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri olarak Siyonist israilin başta Gazze olmak üzere Filistin’in her köşesinde işlemekte olduğu soykırıma ve insanlığa karşı suçlara karşı durmak ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere parlamentoda grubu bulunan tüm siyasi partileri 1949 yılında zamanın Bakanlar Kurulu Kararı ile alınan İsrail’i devlet olarak tanıma kararının kaldırılmasına karar veren bir Kanunu çıkarmaya davet etmek üzere toplanmış bulunmaktayız” dedi.

Yapılan açıklamada israilin bölgede kuruluş ve yayılma aşamaları, Filistinlilerin yerlerinden zaman içinde nasıl sürüldükleri anlatıldı.

Israil Aciklamasi2

İsrail’in hukuk tanımazlığına ve zulümlerine örnekler verilen basın açıklamasında başta Cumhurbaşkanı olmak üzere bütün siyasi partilere çağrıda bulunularak; “Artık bu hukuk tanımaz siyonist yapı ile ülkemizin tüm bağlarını kesme zamanı gelmiştir. Öncelikle de zamanın şartları gereği alındığını düşündüğümüz 24/3/1949 tarihli Bakanlar Kurulu Kararının kaldırılması ve siyonist varlığı tanıma kararından dönülmesi hayati önem taşımaktadır. En kısa zamanda çıkarılacak bir kanun ile Türk Halkının yüzüne sürülen bu kara lekenin silinmesi ve Siyonist yapının tanınmasından vazgeçilmesi gerekmektedir” denildi.

Yolda kalanların imdadına büyükşehir yetişti Yolda kalanların imdadına büyükşehir yetişti

İsrail’in artık bir devlet olma özelliğini tamamen kaybettiği belirtilen basın açıklamasında; hükümet ve muhalefet partisi ayırımı yapılmadan bütün siyasilere hitaben yapıldı. 

Israil Aciklamasi3

Israil Aciklamasi4

Editör: Ayşen Kolçak