TASARRUF TEDBİRLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent bugün Sakarya Adalet Sarayı’nda çalışan taşeron işçilerle bir araya geldi.

Seçimden önce kadro vaadi verilen fakat 1 Eylül’de işten çıkarılacaklarını öğrenen işçilerle görüşen, ilgili işçilerle yaptığı görüşmede işçileri dinleyen Taşkent, şöyle devam etti:
“1 Eylül’den itibaren 69 ilde adliyelerde görev yapan taşeron işçiler işlerinden çıkarılacak. İktidarın yanlış ekonomi ve emek düşmanı politikaları neticesinde her gün biraz daha yoksullaşan ülkemiz yeni tasarruf tedbirleriyle tanışıyor. Nedense bu tedbirler hep yoksulu, işçiyi, emekliyi, dar gelirli çalışanı kapsıyor.

AK kadınlar Serdivan'da hizmetleri gezdi AK kadınlar Serdivan'da hizmetleri gezdi

Ayça Taşkent
ÇÖZÜM DAYANIŞMA
İktidar ülke ekonomisinde açtığı büyük gedikleri yoksulun ekmeğinden, işçinin emekçinin hane bütçesinden, tüyü bitmemiş yetimin hakkından kısarak kapamaya niyetli görünüyor. Sakarya Adalet Sarayı’nda çalışan 12 taşeron işçi; 15 Ağustos tarihli bir genelgeyle tasarruf tedbirleri kapsamında 1 Eylül’de işten çıkarılacaklarını öğrendiler. Yerlerine Ceza İnfaz Kurumlarındaki hükümlülerin görevlendirileceğini ve bu uygulamanın Ceza İnfaz Kurumu olan bütün illerde yapılacağını belirten işçiler işlerini kaybetmemek ve haklarını aramak için mücadele edeceklerini belirttiler. İktidarın geçmiş politikalarına bakınca bugün yine emekçinin haklarına saldıracakları, yoksulu daha yoksul hale getiren politikalara imza atacakları maalesef çok açık. Çözüm dayanışma, örgütlenme ve birleşerek mücadele etmekten geçiyor.”