KAZANAN TİCARET BORSASI

Sakarya Ticaret Borsasında 1 Kasım’da yapılan meclis üyesi seçiminin ardından meclise giren 22 kişi, bugün 4 yıllığına göreve gelecek olan Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerini seçti. Bülent Afyon’un divana listesini vermeyerek çekilmesinin ardından seçime tek aday olarak giren Mustafa Genç, yapılan seçimler sonucunda Sakarya Ticaret Borsasının yeni yönetim kurulu başkanı oldu. Genç yaptığı ilk açıklamada, bu seçim sürecinde kazananın ticaret borsası olduğunu kaydederek, “Sakarya Ticaret Borsasında seçimler geride kalmıştır. Birlik ve beraberlikle 4 yıl boyunca borsamızın daha aktif olarak şehrimizin ve sektörlerimizin sorunları için çalışmasını sağlayacağız. Bu seçim sürecinde tüm komitelerden aday olan, yarışa giren ve borsanın marka değerine katkı sağlayan üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni dönem meclis üyesi arkadaşlarıma, yönetim kurulu üyelerine ve meslek komitelerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

İŞ BİRLİĞİ MESAJI

Genç son olarak ise şunları kaydetti: “Sakarya Ticaret Borsası için büyük hayallerimiz, güçlü projelerimiz ve vizyonel bir ekibimiz var. Hep birlikte Sakarya’nın tarım ve hayvancılıkta daha iyi yerlere gelmesi için süratle çalışmaya başlayacağız. Bu görevler bir bayrak yarışıdır. Görevi devir aldığımız Adem Sarı Başkanımıza bu vesileyle borsamıza yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi her zaman tecrübelerinden ve fikirlerinden yararlanacağımız değerli bir isimdir. Bu bayrak yarışında şahsıma ve ekibime güvenerek görev veren arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

GÖREVİ ÜSTLENİYORUZ

Şimdi iş zamanı, şimdi proje zamanı ve birlik ve beraberlik zamanı. ‘El birliği, iş birliği ve güç birliği sloganı’ ile yola çıkmıştık. Sakarya’da başta Sakarya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm yerel yönetimlerimiz, çok değerli milletvekillerimiz ve siyasi parti temsilcilerimiz, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odamız, üniversitelerimiz ve değerli STK’larımız ile daha işbirliği halinde görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Sakarya Ticaret Borsası tüm kurumlarımızla işbirliği halinde Sakarya için çalışacağız.  Daha güçlü tarım, daha güçlü hayvancılık ve daha güçlü bir Sakarya için görevi üstleniyoruz.”