Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile kurul üyesi kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda; turizm potansiyeli yüksek olan alanlarda ulaşım ve altyapı konusunda yaşanan sıkıntılar, Sakarya’yı tanıtıcı yeni materyal tasarlanması ve üretilmesi, doğal, tarihi ve turistik alanlara yönelik turların düzenlenmesi, Sakarya ve il dışında yapılacak fuar, festival ve etkinliklerin planlaması ile Sakarya’nın ulusal ve uluslararası bisiklet rotalarına dahil olması konuları değerlendirildi.

Sakarya’ya gelen yerli ve yabancı turistler için tasarlanan karekodlu pano çalışmaları ile 2023 yılı Kasım ayı içerisinde yapılması planlanan Sağlık Turizmi Çalıştayı hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

tanitim_ve_gelistirme_kurulu2

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından spor turizmi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da kurula bilgi verildi.
Ayrıca, ülkemizin bisiklet alanında marka şehri olan ve dünyada sadece 14 şehrin almaya hak kazandığı, bisiklet alanında marka şehirlere verilen UCI BIKE CITY LABEL unvanını alan Sakarya’da 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Sakarya Bike Fest hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi. Bu etkinlikle Türkiye’nin ilk kez bisiklet Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapacağı belirtildi.
Sakarya’da faaliyet gösteren konaklama tesislerinin bakanlıktan turizm işletmesi belgesi almaları ve mevzuat açısından uymak zorunda oldukları diğer yükümlülükler hakkında değerlendirme yapılarak toplantı sona erdi.

Erenler’de öğrenciler çok şanslı Erenler’de öğrenciler çok şanslı

tanitim_ve_gelistirme_kurulu3