Olay, 5 Nisan Salı günü Serdivan ilçesi Kemalpaşa Mahallesi Gündoğan Sokak'ta meydana geldi. Tapu meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada evleri yakın olan Ç.G. (54), kardeşi Bedri (65), kardeşinin eşi Duriye (59) ve kardeşinin oğlu Tuncay Güler'e (31) tüfekle kurşun yağdırdı. Şüpheli olay yerinden kaçarken, 3 kişi ise olay yerinde hayatını kaybetti. Ailenin diğer 2 çocuğunun olay anında saklanarak kurtuldukları öğrenildi. 
Olayı gerçekleştiren Ç.G, polisin sıkı takibi sonrasında kısa süre sonra Karasu ilçesinde saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı. 

aile_katliami_yapmisti3
Tapu meselesi yüzünden iftar vakti kardeşi, yengesi ve yeğenini öldüren cinayet şüphelisi hakkında dava açıldı. Sanık Ç.G. hakkında ağabeyi Bedri Güler’e karşı ‘kardeşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, yengesi Duriye Güler’e ve yeğeni Tuncay Güler'e karşı ‘kasten öldürme’ suçundan iki kez müebbet ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Ayrıca tutuksuz yargılanan sanık M.T.T. hakkında ise ‘suçluyu kayırma’ suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

aile_katliami_yapmisti4